Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki z tagów #mikrokoksy #dieta #odchudzanie #redukcja, pytanie!
Czy wam naprawdę smakują te wszystkie fit przepisy i to ja mam jakieś dziwne kubki smakowe, czy po prostu zbiorowo zaklinacie rzeczywistość i wciskacie to w siebie bo trzeba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytam, bo ostatnio próbowałam wielu "fit" przepisów, nad którymi ludzie piali z zachwytu jakie to dobre i w ogóle niebo w gębie, a u mnie... szału nie było. Nutella z awokado - obrzydliwa. Budyń jaglany - niby zjadłam, ale pod koniec już mnie mdliło. Owsianka to samo. Ba, nawet głupi jogurt naturalny z płatkami i owocami zjem, ale niespecjalnie mnie to zachwyci. I to nie tak że jestem przeładowana cukrem i chemią z gotowców, bo od batona wolę owoc, a normalny domowy budyń jest o wiele lepszy niż ten z torebki. Problem jest tylko przy fit-bezglutenowych-niskowęglowodanowych-bezcukrowych-magicznych "zamiennikach" bardziej kalorycznych potraw.
No i teraz nie wiem co mam jeść, bo te fit rzeczy mi nie smakują, normalnych wersji nie bardzo bo kalorie, a i owocem/warzywem nie zastąpię, bo jak się nażrę śliwek czy kapusty kiszonej (a na to ostatnio mam melodię) to potem wiadomo co się dzieje ( )
  • 34
@pokey: nie liczę aktualnie kalorii, ale mówię tu głównie o deserach i zachciewajkach, których nie jem codziennie. Jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek cheat meale, dlatego jak mnie czasem najdzie ochota na, na przykład, budyń, to mam opory przed zjedzeniem normalnego, bo wiadomo cukier i tak dalej.

@maniok: na szczęście nie leję żadnych sosów na ziemniory i od schabowego wolę sałatkę z kurczakiem, no ale nie da się upiec tylko
@nacpanazielonka: Nie jem rzeczy, których nie lubię, choćby nie wiem jak zdrowe nie było. Też kiedyś robiłam Nutellę z awokado, wyszła obrzydliwa i nie tknęłam jej więcej. Lubisz jajka? To zrób wszystkie kombinacje - jajka sadzone, omlety, jajecznica. Ja np. lubię omlet - dodjaesz 3 jajka + banan, blendujesz i dajesz na patelnię. Po usmażeniu kładiesz jakieś dodatki. Nie zmuszaj się do czegoś, czego nie lubisz, po co?
@small_raven: lubię jajka, w roku akademickim jem je na śniadanie ciągle bo długo potem nie jestem głodna, strach pomyśleć co będzie jak się przejedzą :D Lubię też tortille z kurą czy tego typu rzeczy, no ale równie bardzo lubię domowe ciasto czy pszenną bułę z nutellą, dlatego liczyłam na jakieś smaczne zamienniki. Z głównymi potrawami problemu nie mam.
@nacpanazielonka: wlasna nutella to kakao slodzik orzechy i kapke mleka. Budun najlepszy jest mleko manna i odzywka bialkowa. Albo mleko manna i kakao ze slodzikiem. Takich 'przepisow' jest pelno wiec predzej czy pozniej znajdziesz cos dla siebie
@nacpanazielonka spróbuj miksu erytrytolu ze Stewią, nie czuć różnicy między tym a zwykłym cukrem, w wypiekach i naleśnikach przynajmniej. Pisanie że slodziki ci nie podchodzą jest jak pisanie że nie lubisz owoców. Trzeba znaleźć coś dla siebie a nie generalizować.
@nacpanazielonka ktoś wyżej wspomniał o fasolowym brownie, osobiście często wolę zjeść je niż lecieć do cukierni po ciasto czy jeść jakieś słodycze. Polecam przepis który znajdziesz na YouTube wpisując "szmexy brownie"
@maniok: tylko że próbowałam właśnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ksylitol jest kwaskowy, a stewia mi nie smakuje kompletnie i właśnie czułam różnicę między erytrolem ze stewią a cukrem.
@Sadams: wypróbuję, ale wielkich nadziei z tym nie wiążę. Nie czuć tam fasoli przypadkiem
@Re-volt: no tak, w końcu tylko ryż, kurczak i odżywka białkowa, nie? Nie mam zamiaru występować w tagu #fitnessboners, nie zależy mi
@nacpanazielonka: jakbys nie zauwazyla odnosze sie do tego:

Czy wam naprawdę smakują te wszystkie fit przepisy

Ba, nawet głupi jogurt naturalny z płatkami i owocami zjem

I to nie tak że jestem przeładowana cukrem i chemią z gotowców, bo od batona wolę owoc


bo z fit to ma niedużo wspólnego
pozdrawiam
@nacpanazielonka: xD haha no #!$%@? mówisz o fit i dajesz przykład, że WOLE OWOCE OD BATONA
tylko mało ma to wspólnego z byciem fit nie wiem czego nie czaisz, że na instagramie wrzucisz owsiankę z truskawkami to nie ma nic wspólnego ze zdrową dietą nara poczytaj link co wysłałem
Czy wam naprawdę smakują te wszystkie fit przepisy i to ja mam jakieś dziwne kubki smakowe, czy po prostu zbiorowo zaklinacie rzeczywistość i wciskacie to w siebie bo trzeba? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nacpanazielonka: lol. Te wszystkie fit przepisy to się je w 10- góra 20% czasu a przez reszte to się żre pasze oby szybciej i tyle. Sucha kasza z mięsem i popijasz wodą albo kolą