Wpis z mikrobloga

"Zgodnie z Rozporządzeniem MI w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, znak drogowy C-12 ruch okrężny na drogach publicznychstosuje się zawsze w połączeniu ze znakiem A-7 ustąp pierwszeństwa przejazdu. " Powinno być wszędzie z A7, nie wprowadza wtedy ludzi w błąd. Ale jak czytam komentarz na tym face : "Na rondzie jest ruch wiec wjeżdżający ma ustąpić" to
  • Odpowiedz
@Hatespinner masz rację, są błędnie oznakowane

Zgodnie z Rozporządzeniem MI w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, znak drogowy C-12 ruch okrężny na drogach publicznych stosuje się zawsze w połączeniu ze znakiem A-7 ustąp pierwszeństwa przejazdu. Takie połączenie znaków drogowych w myśl Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych oznacza, że kierujący znajdujący się już na skrzyżowaniu ma
  • Odpowiedz
Co nie zmienia tego co napisałem, czyli problemy z dupy.


@Hatespinner: Właśnie problem nie jest "z dupy" bo takie ronda się trafiają, co już inni pokazali. Z resztą jak się wczytasz w to rozporządzenie, to zakłada ono możliwość wystąpienia takiego oznakowania i informuje jakie wówczas przepisy obowiązują.
  • Odpowiedz
Właśnie problem nie jest "z dupy" bo takie ronda się trafiają, co już inni pokazali.


@Monolog2: Z dupy, bo trafiają się kilka sztuk w Polsce, które prędzej się zesrasz niż zobaczysz a jak już zobaczysz to znowu bys musiał czekać godzinę, żeby mieć sytuację jak na zdjęciu, bo to rondo w jakiejś pipidówie.

Chciałbym mieć w życiu tylko takie problemy jak codziennie mają wykopki.
  • Odpowiedz
@Hatespinner: akurat często swego czasu przez takie rondo we Wrocławiu jeździłem, później na szczęście dodano znaki ustąp. To trochę jak prawo Murphy'ego, niby niemożliwe, a jednak.

Chciałbym mieć w życiu tylko takie problemy jak codziennie mają wykopki.


@Hatespinner: każdy ma swoje problemy, i chociaż jesteśmy co do tego, podobnego zdania to i tak dyskutujemy.
  • Odpowiedz
@FueGo: raz sie spotkałem z takim rondem, ale było na nim poziome oznaczenie tzn. Te trójkąty przed każdym zjazdem, wiec da sie domyślić że trzeba ustąpić pierwszeństwa wjeżdżającym
  • Odpowiedz
@FueGo: ja w ogóle nie wiem, czemu nie wprowadzić zasady rondo = pierwszeństwo dla będących na nim, może się po prostu nie znam ale lepiej postawić na tych kilku skrzyżowaniach pierwszeństwo dla wjeżdżających niż na 99,9% stawiać dodatkowy 'ustąp'
(wiem, że to by musiało być na szeroką skalę bo wiele krajów tak ma, ale zawsze mnie zastanawiał sens tego)

BTW takie rondo było jak robiłem kurs na wałbrzyskim rynku, nie wiem
  • Odpowiedz
@FueGo: niektórym wydaje sie ze jak sa na rondzie to maja pierwszeństwo nad wszystkimi. Dzisiaj jakaś głupia pinda zajechała mi drogę zjeżdżając z wewnętrznego pasa skręcając w lewo. Aż ręce opadają
  • Odpowiedz