Wpis z mikrobloga

#chwalesie #pracbaza #programista15k
W końcu po 6 miesiącach samodzielnej nauki w piwnicy, 2 rozmowach kwalifikacyjnych udało się - umowa na stanowisko Junior Java Developer podpisana! Dla osób które chcą się przebranżowić, a nie wiedzą czy się da - owszem, da się, tylko trzeba uwierzyć w siebie i sukcesywnie iść do przodu mimo drobnych porażek :)
Zapraszam do picia ze mną kompotu!
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Irie_: dzięki! Tylko się nie załamuj jak czegoś nie będziesz wiedzieć od razu. Warto wtedy zrobić przerwę i spojrzeć na to ponownie że świeżym umysłem :)
@Teoriawojny: 24
@Filozof_Marian: dziękuję :)
@redmere: pierwszy to todo list z kilkoma relacjami po stronie bazy danych, backend w javie i springu, front w jsp, html, css. Drugi to sam serwis restowy z rejestracją, autoryzacja, mailem, bez frontu.
  • Odpowiedz
@ajentidzej: wielkie gratulacje, sama ucze sie androida plus javy od stycznia i jestem pod wrazeniem ile masz ogarniete. Ja nie zdazylam jeszcze np. gita opanowac no i dopiero siadam do samej Javy, wczesniej glownie Android studio. Duzo ksiazek przerobiles. Od deski do deski czy wybrane fragmenty? Czysty kod jest do ogarniecia?
  • Odpowiedz
@ajentidzej: Ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens przebranżawiania się jeśli mowa o wielu godzinach nauki przez min. pół roku, a w efekcie pensję troszkę lepszą niż średnia krajowa?
Chodzi o lepsza kasę w przyszłości czy po prostu taka praca cię fascynuje? Chyba że jesteś jeszcze bardzo młody i taka kasa jest mimo wszystko i tak dla ciebie póki co ogromnym majątkiem, no to jeszcze zrozumiem.
Btw jak możesz podaj swój
  • Odpowiedz
@losBamberos88: Na początku kasa może ciut lepsza niż średnia krajowa, ale jeśli w perspektywie 2-3 lat możesz zarabiać ze cztery takie średnie krajowe w miesiąc (a czasem nawet i więcej) to gra warta świeczki.
  • Odpowiedz
@ajentidzej: Gratulacje:) sam zastanawiam się czy nie podążyć podobną ścieżką, bo jak sprawdzam oferty to jest dość dużo dla java developerów, a aktualnie uczę się raczej front endu.
  • Odpowiedz
@JestemMisiem: od deski do deski podstawy, frameworki, REST. Reszta z grubsza. Co do gita w necie jest dużo interaktywnych kursów, jest nawet książka po polsku online - dosyć solidna. Jutro będę na kompie to wrzucę link.
@losBamberos88: chodzi o pracę która satysfakcjonuje. Poprzednie mnie strasznie męczyly, ale to strasznie. Tutaj będę robić to co uwielbiam robić i będę mógł się rozwijać.
@Doman_60: jutro jak będę na
  • Odpowiedz
@ajentidzej: jeśli faktycznie umiesz jave i odnajdujesz sie w pracy ze springiem i hibernatem to parę stówek ponad minimalną to straszna bieda (no chyba, że to z 30 stówek ponad minimalną :P ). Ale i tak gratulacje, popracuj z 3-6 miesięcy i szukaj czegoś lepszego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz