Wpis z mikrobloga

Mirki mam w umowie, że po zakończeniu współpracy mam przekazać dokumentacje "umożliwiająca korzystanie z wyników prac". Wie ktoś czy musze tam zamieszczać np instrukcje instalacji serwisu? Jak dokładna ma być ta dokumentacja?

#programowanie #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@billy0o: Myślę, że raczej nie masz obowiązku robić dokumentacji dla laików, no chyba, że masz taki zapis w umowie. Zakładasz, że klient zatrudni/wynajmie osobę kompetentną, która będzie w stanie kontynuować działanie.
Ofkorz, dużo zależy od konkretnej sytuacji, ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś robił np. dokumentację krok po kroku jak wrzucić na serwer i uruchomić serwis www - raczej podajesz wszystkie dane, które profesjonaliście wystarczą do zrobienia tego. No chyba, że
  • Odpowiedz
@billy0o Standardowy problem jak się w umowie nieprecyzyjnie określi zakres jakieś usługi. Wyślij do nich zapytanie co rozumieją przez "dokumentację umożliwiająca korzystanie z wyników prac". Jak sami nie będą wiedzieli to skleć jakiś dokument i wyślij do klienta z prośbą o zaakceptowanie, że jest w niej wszystko czego potrzebują. Jak za rok zaczną się dobijać o dopisanie czegoś, to masz zawsze podkładkę, że ktoś z ich firmy Tobie to klepnął. Bez
  • Odpowiedz
@billy0o jak nie zaakceptują to pytasz się czego im tam brakuje. Dopisujesz brakującą część, wysyłasz, prosisz ponownie o zaakceptowanie. Nie nastawiaj się negatywnie, dostarcz im jakiś dokument i zobacz czy będą z tym jakieś problemy czy nie. Tak serio czy spodziewasz się jakiś problemów z nimi?
  • Odpowiedz
@rorschach: Tak, spodziewam sie z nimi problemow bo nie maja nikogo na moje miejsce :/ i nie ma nikogo kompetentnego kto by mogl przejac moje dotychczasowe obowiazki.
  • Odpowiedz
@billy0o: brak kompetentnych osób po ich stronie działa na Twoją korzyść ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak nie wiedzą czego chcą to jak mają potem Ciebie o coś ścigać. Najpierw ich się zapytaj, powoli zaczynam sądzić, że sam sobie rzucasz kłody pod nogi.
  • Odpowiedz