Wpis z mikrobloga

Mirki zostałem przyjęty do nowego miejsca pracy, w stosunku do obecnej roboty to +1 k cebulionów do stałego wynagrodzenia miesięcznie. Pracuje w tym miejscu od grudnia 2015 i się zastanawiam jak napisać wypowiedzenie bo nikt tu się nie spodziewa mojej wyprowadzki.... No i ten dział beze mnie nie istnieje... tak firma uzależniła go ode mnie. Zmieniam robotę bo od początku nie dostałem ani razu podwyżki jak tu pracuje, ostatni raz odmówili mi w zeszłym miesiącu.... Mam 14 dni urlopu do wykorzystania i 14 dniowy okres wypowiedzenia. Poratujcie w napisaniu tego wypowiedzenia bo nie wiem jak się zabrać ;). Aha pijcie ze mną kompot heh ;) #praca #pracbaza #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 22
@klepac89: liczy się od ostatniego dnia miesiąca, czyli składając dziś okres wypowiedzenia nastąpi z dniem 31.08, a składając jutro wypowiedzenie nastąpi z dniem 30.09.


A zarabiałeś stosunkowo mało, czy dużo? Zastanawiam się, czemu nie chcieli Ci dać podwyżki skoro jesteś potrzebny a minęło ponad 1.5 roku.
@mraauuu: kwestia co komu jest mało co komu jest dużo. Wg mnie za mało o 1k, chociaż student pewnie byłby zadowolony z tych zarobków.
@Tytanowy_Lucjan: wypowiedzenie wysłałem 15 minut temu pocztą Polska priorytetem do stolicy. Dziś pracuje do 21 wiec luz będzie się liczyło raczej
@klepac89: jak wysyłasz pocztą to liczy się data odbioru. Wysłałeś chociaż ze zwrotką? Nie możesz dać komuś do ręki wypowiedzenia kto potwierdzi jego odbiór?

A co do kasy to pytałem, czy na Twoim stanowisku rynek płaci więcej. Jak tak to niech giną, zero sentymentów.
@mraauuu: zobaczymy co będzie jutro, dzisiaj napisałem wypowiedzenie poszedłem na pocztę wysłałem z potwierdzeniem nadania oraz ten sam dokument zeskanowałem i wysłałem mailem z potwierdzeniem dostarczenia. Mam nadzieje ze nie będą robili pod górkę bo nie chciał bym sie z nimi przepychać
@dmx169: wypowiedzenie wysłałem drogą mailową z potwierdzeniem doręczenia oraz Zaznaczyłem opcje potwierdzenia przeczytania wiadomości. Otrzymałem zwrotkę na skrzynkę że o 21:21 kierownik przeczytał wiadomość. I jak do tej pory się ze mną nie kontaktował (może tworzy strategie, a może go po prostu w pracy nie ma :p)

@Tytanowy_Lucjan:
@mraauuu: W myśl artykułu 60 kodeksu cywilnego Wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby,
@klepac89: Z jednej strony podpis zeskanowany się nie liczy (tylko elektroniczny):

Sąd Apelacyjny w Katowicach w wyroku z dnia 29 grudnia 2006 r. (sygn. akt I ACa 1589/06) wyraził pogląd, iż "Podpis na dokumencie przesłanym faksem nie spełnia wymogu podpisu własnoręcznego ponieważ dokument taki jest tylko kopią. Nie jest zatem prawidłową formą pisemną czynności prawnej wymiana dokumentów za pomocą faksu".


https://forum.infor.pl/topic/3081-czy-wypowiedzenie-moge-wyslac-mailem/

Z drugiej jednak, jednoczesne wysłanie obu form jest uznane za
@Tytanowy_Lucjan: dzięki.
Wczoraj po 15 się dowiedziałem ze rekrutacja poszła pozytywnie, dlatego takie tempo No i nie byłem świadom miesiąca wypowiedzenia, jak widać wyżej. Czasem warto coś napisać na mirko - nawet nie pomyślałem że tyle się dowiem.

Dziękuje wam ;)
@Krx_S:
@BajerOp:
@kiszczak:
@mraauuu: @Tytanowy_Lucjan:

Mirki wołam bo kierownik się dziś odezwał, wyglada ze akceptuje miesięczne wypowiedzenie do końca sierpnia, ale tu uwaga zaproponowano mi podwyżkę o 1k abym został, z tym ze w tej firmie osiągnąłem sufit i więcej na podwyżki nie mam co liczyć No i dogadałem się już z drugim pracodawca ze zaczynam u nich od 1 września, z drugiej strony wszystko tu wiem