Wpis z mikrobloga

#gothic #gothic2

Mam chyba 13 albo 14 poziom. Na tej pierwszej planszy (Khoronis i okolice) za bardzo nie mam czego szukać - prawie wszystko, co można było wybić, wybiłem (za wyjątkiem Wargów, Orków i Cieniostworów - wciąż za trudne dla mnie).

Mam 85 siły, odpowiedni do tego dwuręczny miecz, zbroję od magów wody.

Czas chyba iść dalej. Z tego, co się zorientowałem, mam do wyboru
a) walić do Górniczej Doliny - jestem po rozmowie z Lordem Hagenem, nawet zrobiłem wstępny rekonesans, ale tam orki, orki i jeszcze raz orki
b) Przejść przez portal w wykopaliskach (już mam otwarty) - ponoć tam jest jakaś kraina budowniczych czy coś takiego.

Od czego zacząć, co będzie łatwiejsze?
  • 15
@haes82: idź przez portal, całości nie zrobisz ale wbijesz trochę expa na polnych bestiach itp.

do górniczej doliny radzę iść, jak będziesz w stanie pokonać warga/orka/cieniostwora 1v1, inaczej się zamęczysz i przegapisz sporo expa.
@haes82 orka czy cieniostwora można spokojnie lagą #!$%@? ;D Gothic ma walkę oparta na schematach, np dla orłów jest jeden z najprostszych, trzymasz dystans tak aby mógł atakować tylko szarżą, a gdy to robi ty atakujesz za pomocą w i puszczasz myszkę i lekko się przesuwasz, dzięki temu nie masz długiej animacji i możesz spokojnie go tak walnąć 3 razy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haes82: przez portal, ale wbij jeszcze lvl bo na 100% pozostali przeciwnicy typu cieniostwory, orkowie czy szkielety, idzie je wybić spokojnie, nawet nia niższym poziomie)