Wpis z mikrobloga

Fundacja Otwarty Dialog się robi coraz bardziej agresywna wobec demokratycznie wybranej władzy w Polsce. Zauważyłem, że ich członkowie zachowują się dość agresywnie od momentu, gdy przestali uczestniczyć w porzuconym projekcie Międzymorza, na rzecz Trójmorza, który Ukrainy nie przewiduje. Pozostała zostawiona sama sobie i widać, że może próbuje się zrewanżować?

Niestety, takiego projektu (Trójmorze) nie da się realizować z krajem, który jest objęty ogniem, bo z góry jest skazany na niepowodzenie. Zrozumcie. Zaczęliśmy budowę projektu, Wy w tym czasie zróbcie spokój na wschodzie i dołączycie. Dajcie nam pracować nad projektem w spokoju - i tak tu wejdziecie, ale nie blokujcie do jasnej cholery. Mam nadzieję, że nie jest to wasz ukryty i prawdziwy argument, aby nam tu siać zamęt.

Moim zdaniem bardzo prawdopodobne, że FOD jest wykorzystywane rękoma niemieckimi, aby obalić rząd i znokautować regionalny, a zarazem konkurencyjny dla UE projekt - Trójmorza. Dlatego powyższa sentencja o ataku ze strony Ukrainy jest bezcelowa, bo to nic wspólnego nie ma z rządem Ukrainy. To wszystko nie jest tak oczywiste jak się wydaje. Niekoniecznie "strzelajcie fochami" w stronę Ukrainy, bo ta fundacja może być tylko niemieckimi rączkami, przy okazji wzburzając relacje regionalne. Nie znam ani jednej negatywnej relacji kogokolwiek z rządu Ukrainy - a to chyba o czymś świadczy, co nie?

Chciałbym, aby ten zamęt się skończył i relacje wróciły na poprzedni poziom. Wrzućcie na luz. Działamy dla dobra regionu.

---

Ostatni wpis szefowej FOD: https://twitter.com/LyudaKozlovska/status/890592114718978048

#polska #ukraina #rosja #ruskapropaganda #ukrainskapropaganda #niemieckapropaganda #polityka #4konserwy #neuropa
  • 14
Zauważyłem, że ich członkowie zachowują się dość agresywnie od momentu, gdy przestali uczestniczyć w porzuconym projekcie Międzymorza, na rzecz Trójmorza, który Ukrainy nie przewiduje.


@world: Nie doszukiwałbym się tu ptych owodów. Poza tym Trójmorze przewiduje także inne kraje poza unijne. Np.Serbię i Ukraine.
@oydamoydam: @szurszur: @Justycjariusz: Zastanawia mnie w tym wszystkim rola @tomasz-maciejczuk, który z nimi współpracował, później spinka, która jeszcze bardziej uwiarygodniła FOD jako ramię Ukrainy, następnie wyjazd do Moskwy i tam straszenie inwazją Polski na Ukrainę, aby rozwiązać kwestię ostateczną... a jak jest naprawdę? Mam ogromną nadzieję, że ABW czuwa i wie lepiej od nas.

To jest grubo pomieszane i grubo szyte. Wierzę, że szybko zostanie rozgryzione i
@world: Rosja jest zagadką okrytą tajemnicą wewnątrz enigmy. Myślę, że z Ukrainą jest podobnie. Wschód nigdy nie będzie dla nas do końca zrozumiały. Te ich matrioszki, drugie, trzecie dna itp.
Jeszcze dwa słowa. Nie mam absolutnie nic przeciwko Niemcom ani UE. UE jest najlepszą rzeczą jaka mogła się przytrafić od wielu wieków. Zapewniła rozwój, ale przede wszystkim spokój, brak konfliktów i wojen. Natomiast mam sporo do Niemiec, gdy samodzielnie (lub pobocznymi łapkami) zaczynają się wpieprzać do demokratycznie wybranego rządu, który chce realizować swoją wizję Polski - Polski, która dalej chce być w UE, ale budować obok bezpieczeństwo energetyczne, bo tylko o to
Fundacja Otwarty Dialog się robi coraz bardziej agresywna wobec demokratycznie wybranej władzy w Polsce.


@world: Uwielbiam to stwierdzenie. PO też była wybraną demokratycznie władzą. Czy krytykowałeś "niezależne" media za to, że były agresywne wobec demokratycznie wybranej władzy?
Widzisz masa rozsądnych wykopków których obrażałeś dawno przestrzegała o rozgrywaniu Ukraińców przeciw Polsce.


@URwz35: Zaczynasz uogólniać. Wiedziałem, że tak będzie. Dwie osoby z podejrzanej fundacji już zaczyna być brana nie dość, że za głos rządu ukraińskiego, to także jako głos wszystkich obywateli Ukrainy. Nie dajcie się rozgrywać, powiadam Wam.