Wpis z mikrobloga

mirki z #webdev i #programowanie od kilku lat zajmuje się programowaniem w #python #nodejs #javascript #angular #html i te sprawy chciałbym zacząć coś sobie dorabiać jako #freelance i tutaj dwa pytania gdzie szukać zleceń jak nie mam portfolio? czy może wziąć kilka grafik z neta zakodować i wrzucić na GH ? czy jest szansa na dostawanie zleceń gdy nie zajmuje się grafiką ?

Może ktoś z was ma jakąś stronkę do zrobienia to chętnie ogarnę na start nawet po kosztach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ktoś jest #grafikakomputerowa i szuka programisty to też mogę pomóc i zrobić próbnie jakieś zlecenie żeby pokazać co potrafie
  • 15
@mirasKo-Kalwario: W zachodnich standardach pisania dokumentów aplikacyjnych czasem oczekuje się wpisania "Objective", czyli o co właściwie kandydatowi chodzi i kim chce zostać... Patrząc z perspektywy osoby, która próbuje zrozumieć kim OP jest, co potrafi, i w jakim właściwe kierunku chce podążać, zaczynam rozumieć jaka to byłaby to przydatna informacja...
@wiesiu2: głównie korposoft którym nijak nie mogę się pochwalić,
@Johnny_: widocznie mam dziwnych znajomych bo raczej nikt nie potrzebuje stronki - większość to programiści którzy mogą ją sobie zrobić
@ppawel: hmm chodzi mi o to że chciałbym złapać pare drobnych zleceń nawet za mniejszy hajs po to żeby mieć co pokazać interesują mnie projekty głównie webowe w wymienionych technologiach
@mirasKo-Kalwario: z ofertą jak znajdziesz jakieś zlecenia, fakt teraz doczytałem że nie wiesz gdzie szukać. Ogólnie to słabo. Na wszystkich portalach i forach są studenci i strasznie niskie stawki. Najlepszym źródłem zleceń są znajomości, polecenia. Ja klientów nie szukam od bardzo dawna. Czemu w ogóle chcesz być freelancerem, nie lepiej normalnie pracy poszukać?
bez strony/github będzie raczej ciężko, po paru latach to już poziom mid-level, więc trochę jestem zdziwiony, że nic nie masz, ja mam mniejsze/hobbystyczne, a mam już trochę prac za sobą
chciałbym złapać pare drobnych zleceń nawet za mniejszy hajs po to żeby mieć co pokazać


@mirasKo-Kalwario: ok, powiedz jeszcze w jakiej branży chcesz mieć te zlecenia?
bo piszesz coś o doświadczeniu w programowaniu, ale z kontekstu coś wygląda, że chcesz jakąś grafikę robić (?)

chcesz po prostu ciąć szablony PSD na HTML?
już #!$%@?ąc od tego, że to mega niewspółczesne podejście, to po co się z tym babrać skoro potrafisz już
@getin: cos tam mógłbym wrzucić na gh ale są to raczej backendowe rzeczy więc trudno tym kogoś zainteresować
@wiesiu2: mam normalną pracę chciałbym sobie dorobić, wyrobić nawyk pracy w domu dla klienta z którym nie mam umowy o pracę i ogólnie nabrać doświadczenia w kontaktach z klientami
@ppawel: w sumie to nie ma znaczenia co bym chciał robić bo mogę zrobić jakąś bardziej zaawansowaną stronkę jak i zwykłą stronę wizytówkę - co do grafiki to pytałem czy można sobie radzić bez umiejętności graficznych przy zleceniach z webdevu, co do korpo softu to nie wiem jak się pochwalić czymś co działa na serverach korpo i jest często toolem wewnętrznym dla pracowników ( schowanym za natem )
co do korpo softu to nie wiem jak się pochwalić czymś co działa na serverach korpo i jest często toolem wewnętrznym dla pracowników ( schowanym za natem )


@mirasKo-Kalwario: jak 90% backendu - nie dasz linka w CV (a ja nawet nie podaję nazwy klienta mojego klienta/pracodawcy), ale możesz pochwalić się jakich technologii, metodologii, narzędzi programistycznych używałeś, tak żeby z tego wynikało, że coś


w tej robocie robiłeś i czegoś się