Wpis z mikrobloga

Wczoraj stwierdziłam, że właściwie to fajnie byłoby polecieć na Gibraltar i pogłaskać tamtejsze małpy.


Lecę dziś w nocy i póki co to chyba najbardziej spontaniczna podróżnicza decyzja, jaką podjęłam. Bez planu, bez hotelu, bez transportu. Zatem Mirki podróżniki - czy ktoś może polecić mi jakieś genialne miejsca do zobaczenia na Gibraltarze, ale też na całym wybrzeżu Portugalii? Wasze ulubione, bezludne plaże?

A jeśli ktoś miejsc nie zna, ale lubi pocztówki to chętnie wyślę jakąś gibraltarską małpę w wersji papierowej. Wyślę temu Mireczkowi lub Mirabelce, która wstawi najśmieszniejszy małpi mem. ()

#rozdajo #thegirlcontent #heheszki #podroze #podrozujzwykopem
  • 90
@TheGirl byliśmy na Gibraltarze przejazdem, na górę nie wjechaliśmy, bo już późno było i nie było jak, ale cholernie współczuję tym, którzy muszą tam jeździć codziennie, jest strasznie ciasno (podobne odczucia z Lizbony).

@ziobro2 Ronda jest śliczna, bardzo dobrze ją wspominamy :)
@Uuk_: Ja już przyzwyczajona do takich klimatów jestem. W zeszłe wakacje w Chorwacji wpakowałam się w drogę która miała po obu stronach kamienne mury 2cm od moich lusterek, w dodatku była kręta i... wyjechało auto z naprzeciwka i musiałam tyłem jechać z powrotem. Dawno nie miałam takiej precyzji prowadzenia samochodu. xD
@TheGirl: jeśli jest jakaś statystyka mówiąca o tym ile podróżują Polacy to ty wyrabiasz średnią za 20 Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedziesz sama czy z boyfriendem?
@TheGirl o to my podobnie wjechaliśmy między takie murki, jak chcieliśmy dojechać do kempingu (chyba już we Francji), na szczęście nikt z naprzeciwka nie jechał (oczywiście była inna prostsza droga, ale tak nas nawigacja pokierowala). To chyba było najgorsze z wąskich miejsc :D
@sing: Haha, bardzo prawdopodobne. Na początku miesiąca wprowadziłam się do nowego mieszkania, ale właściwie tak technicznie to mnie tam prawie w ogóle nie było. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak wrócę to muszę trochę pomieszkać. :)
Różnie, cały zeszły tydzień zjeździłam Austrię z koleżanką i z mamą (wpadły w odwiedziny), większe podróże też były ze znajomymi, Bałkany były z chłopakiem, aczkolwiek w przypływie nagłej inspiracji do głaskania małp
@TheGirl: Jak juz lecisz na Gibraltar polecam andaluzje (Plaza w Tarifie, Ronda, Grenada itd) oraz prom do Maroka (w Ramadan nie polecam). Mozna zwiedzic 3 kraje a sama Andaluzja to poprostu kopalnia zajebistych miejsc. Portugalie warto na osobną wycieczke.
@TheGirl: Tuż przy granicy z Portugalią, jeszcze w Hiszpanii, między miejscowościami Isla Cristina i Islantilla, jest świetna plaża na nocleg na dziko. Tak gdzieś w połowie najlepiej - cicho, spokojnie, pięknie :) Tylko położyć się pod wydmami, bo bliżej morza rano mogą jechać traktorami (grabią plażę miejską w Isli). Obok jest też kemping, jakbyś nie chciała na dziko - nie wiem jak ceny. https://goo.gl/maps/H9n4KcQWJqu