Wpis z mikrobloga

Zabrałem w trasę Alpiny MotoSafe, ogólnie nieźle tłumią.. ALE bolą mnie uszy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie byłem w stanie nawet godziny wytrzymać. Oczywiście w wyniku nacisku kasku, normalnie bez kasku ich nie czuć.
Jak są wsadzone płytko to nie tłumią i się luzują, a głębiej po prostu boli. Próbowałem kilku różnych ustawień i dupa.
A jak wasze uszy? @katera @Ostasz @Glenroy @gerard-kowalski

  • 34
  • Odpowiedz
@NaMoment: nie czuje niczego takiego. Jeżdżę w dwóch kaskach i w obu jest git, nawet na dłuższej trasie. Nie robiłem żądnych modyfikacji, obcinek jak coś.
  • Odpowiedz
@NaMoment raczej skupiłbym się na tym, żeby zatyczka weszła pod trochę innym kątem. Ewentualnie spróbuj delikatnie ubić kask przy uszach (choć ja mam nawet głośniki od interkomu i nic mnie nie ciśnie)
  • Odpowiedz
@NaMoment no cóż, taki urok drogich zatyczek, że wydajesz kilkadziesiąt złotych, by się przekonać, że np. nie pasują. Kup sobie Uvex Whisper i 3M Clear Ear, łącznie dasz za nie do 20zł, a zapewne któreś będą pasować. Wlniektóre zatyczki występują w dwóch rozmiarach, więc możesz zawsze poszukać jakichś z niskim tłumieniem (15-20dB) w rozmiarze S.
  • Odpowiedz
@NaMoment: Mam podobnie jak ty, nie ważne jakie zatyczki włożę, to po godzinie uszy tak mnie bolą że mógłbym na środku autostrady się zatrzymać aby tylko je wyjąć z uszu. Głównie po piankowych tak mam, gumowe niby trochę lepsze, ale są za długie i w kasku dotykają wyściółki, przez co przenoszą drgania i jest jeszcze gorzej, a jak skróce to wtedy wyciągnąć je z ucha to nie lada problem. Chyba trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@NaMoment Pytanie, którego nikt nie zadał - masz stare, z wymiennymi końcówkami, czy nowe, bardziej miękkie? Jeśli te nowe, to nic Ci nie poradzę, ale jeśli stare, to możesz wymienić na nowe, które są wygodniejsze. @kabzior powinien potwierdzić, o ile się nie mylę.
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski co twoim zdaniem facet ma zrobić po przetestowaniu waszych porad, jeśli zawiodły? Włożyć sobie wiertarkę w ucho i zrobić więcej miejsca? Odpowiadając równie bystrym pytaniem - uważasz, że koleś ma jeździć z bolącymi uszami, bo wydał 100zł? Aha, jeszcze oczywiście "xD".
Jak go w zatyczkach za 5zł nie będzie bolało, to chyba będzie znaczyło jednak, że są dla niego lepsze, nie gorsze, co nie? "XD".
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski dobra, widzę, że celem tej konwersacji nie jest dojście do jakiejkolwiek sensownej konkluzji (pieczenien dupy - kolejne gimnazjalne ad personam dla samego robienia tu bajzlu). Zamiast sensownie coś napisać - dziwaczne ataki. Myślałem, że ci z czasem przejdzie, ale jak tak bardzo szukasz zaczepki - powodzenia, ja po prostu tego syfu czytać nie zamierzam.
Twój zarzut, że "próbuję pokazać, że moje są lepsze" (czego nigdy nie napisałem i nawet ich tu
  • Odpowiedz