Wpis z mikrobloga

Zabrałem w trasę Alpiny MotoSafe, ogólnie nieźle tłumią.. ALE bolą mnie uszy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie byłem w stanie nawet godziny wytrzymać. Oczywiście w wyniku nacisku kasku, normalnie bez kasku ich nie czuć.
Jak są wsadzone płytko to nie tłumią i się luzują, a głębiej po prostu boli. Próbowałem kilku różnych ustawień i dupa.
A jak wasze uszy? @katera @Ostasz @Glenroy @gerard-kowalski

  • 34
  • Odpowiedz
czego nie napisałem i nawet ich tu nie wspomniałem

to chyba będzie znaczyło jednak, że są dla niego lepsze, nie gorsze, co nie

Kup sobie Uvex Whisper i 3M Clear Ear


Tak.. To niezły odjazd.. :) całe szczęście, że nie zamierzasz, bo sam najpierw byś musiał się tego nauczyć
@Pantokrator:
  • Odpowiedz
@gerard-kowalski hahahahah, o w mordę. Nie no, spoko, miałem nie pisać, ale to, co tu wyczyniasz, to jest cholera mistrzostwo świata. Nie dotarło nawet do ciebie, że piszę "dla niego", bo w tym konkretnym wypadku problem może być indywidualny i wynikać z wymiarów kanału usznego, co nie oznacza, że uważam, że zatyczki za 5zł są obiektywnie lepsze, jednak w tym konkretnym przypadku - mogą być
, jeśli trafi z rozmiarem? Nie
  • Odpowiedz
@NaMoment: mnie nic nie bolało, ale za to mi wyskakiwały z uszu - głębiej nie jestem w stanie włożyc. Pewnie to też zależy od budowy ucha. Spróbuj przyciąć końcówki, to kask nie powinien Ci wtedy naciskać, a jak się nie sprawdzi, to trudno. Każdy musi znaleźć swoje rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@NaMoment no ja trzymam kciuki, żeby jednak ucho się przyzwyczaiło, bo bywa i tak - jak wlazły bez większej siły i kombinowania...
Tak czy owak - w najgorszym przypadku sprzedasz z dopiskiem, że dobrze umyte, albo będą dla plecaczka :)

Pisałem o testowaniu tańszych zatyczek nie dlatego, że mam z Motosafe problem, jak pewien jegomość tu insynuuje, po prostu z nietypowym kanałem słuchowym szukanie zatyczek to metoda prób i błędów, co
  • Odpowiedz
@NaMoment: mnie dzis dosc mocno lewe ucho bolalo a jezdze w nich od jakichs 2 miesiecy. Wczesniej tego nie mialem i myske ze to kwestia zlego wlozenia bo jak wyciagalem to na lewa strone mi sie az wywrocil. Takze pokombinuj. Mozesz sprobowac na sline - moze gladziej wejdzie :)
  • Odpowiedz
Pytanie, którego nikt nie zadał - masz stare, z wymiennymi końcówkami, czy nowe, bardziej miękkie? Jeśli te nowe, to nic Ci nie poradzę, ale jeśli stare, to możesz wymienić na nowe, które są wygodniejsze. @kabzior powinien potwierdzić, o ile się nie mylę.

@kasin: jak to wymienić? bezpłatnie?
  • Odpowiedz
  • 2
@NaMoment mireczku, potestuj sobie inne zatyczki, które polecali. Od siebie dodam uvex hi-com. Tutaj jedynie trzeba się nauczyć ich aplikacji, bo np. Gerard nie ogarnął jak mu dałem z nadzieją porównania motosafe.
A te motosafe mogę od Ciebie odkupić, bo zamierzałem je nabyć, ale ciągle odwlekam przez koszt i tani zamiennik od uvexa.
  • Odpowiedz