Wpis z mikrobloga

Elo mirki,

kupiłem ostatnio Fiata Punto II 1.2 16v 80KM 2002r. w gazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i borykam się z takim problemem, że czasami gdy auto trochę postoi i odpalam je po tym czasie (odpala normalnie, bez problemów) to zdarza się, że auto chodzi tak jakby miało zaraz zgasnąć (bardzo małe obroty, skaczą, auto tak jakby dławi się) oraz nie reaguje wtedy na pedał gazu - jednak po ok 10-15 sekundach wraca wszystko do normy i obroty regulują się, silnik pracuję normalnie. Auto samo przełącza się na gaz - gdy się zdąży przełączyć na gaz to wiadomo dolegliwość sama mija w momencie gdy się już na ten gaz przełączy, natomiast na benzynie tak jak wspomniałem wyżej dopiero po ok. 15 sekundach. Dodam jeszcze, że nie zawsze ma to miejsce, raz się zdarzy a raz nie, w przeciągu 2 tyg. zdarzyło mi się to 3 razy (jeżdżę codziennie). Moje pytanie, gdzie leży problem? w pompie paliwa czy może w czymś innym?

#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #kiciochpyta #punto #fiat
  • 11
@husaryn: Ciśnienie benzyny może być za małe. Albo jeśli masz tam gaz sekwencyjny i jest źle ustawiony to będzie komputer benzyny się zaadaptuje pod niego i będzie na benzynie źle pracował. Jak masz gaz na mikserze to też może się rozstrajać ale wtedy regulacja gazu nie pomoże tylko dobór właściwej emulacjo sondy albo zrobienie resetu ECU benzyny po zgaszeniu.
Może też być problem z zalewaniem gazem po zgaszeniu (elektrozawór na reduktorze
@husaryn To samo w Ibizie 1.4 16v na sekwencji. Badamy temat z gaziarzem. Obecnie sprawdzone że silnika nie zalewa w nocy gazem, kable świece i cewki przy innnej okazji wymieniane wiec to nie to. Poszło teraz w stronę resetu ECU, ustawienia na nowo map na PB (adaptacja) i wgranie od nowa komputera LPG. Wczoraj odebrałem po regulacji LPG, dziś rano nic, zobaczymy po pracy i jutro czy coś się wydarzy. Jak chcesz