Wpis z mikrobloga

Mirki wie ktoś jak to jest z iphonami jeśli chodzi o gwarancje? Mają 12 miesięczną gwarancje producenta, ale ciągle słyszę, że przysługuje jeszcze prawo do rękojmy u dystrybutora. Czyli teoretycznie mamy 24 miesiące tak? Jeśli tak to jak to wygląda po tych 12 miesiącach? Telefon naprawia dystrybutor ?

Druga sprawa. Kupuję iphona na powiedzmy olx od osoby prywatnej. Telefon nowy, zafoliowany, nieaktywowany. Gwaranacja producenta zaczyna się od momentu aktywacji czy od momentu gdy telefon został sprzedany przez dystrybutora? Idźmy dalej. Czy wtedy przysługuje mi prawo do rękojmy jeśli ten iphone był kupiony na #!$%@? wielkim czy może w takim przypadku mam tylko gwarancję producenta?

#kiciochpyta #iphone #apple #pytanie #pytaniedoeksperta #telefony
  • 6
@Apacz449: gwarancja i producenta i rękojmia rusza wraz z zakupem urządzenia. Polecam przeczytać warunki gwarancji na stronie Apple. "... na okres JEDNEGO (1) ROKU od daty pierwotnego zakupu detalicznego dokonanego przez nabywcę..."
@Apacz449: i nie kupuj urządzenia z drugiej ręki jeśli sprzedawca nie da ci dowodu zakupu. Też w gwarancji jest napisane ,że serwis może wymagać dowodu zakupu ale nie musi.
@Wowik: @nalej_mi_zupy: No to jak wkońcu? Od daty aktywacji czy zakupu detalicznego? Jak wpisuje IMEI nieodpakowanego iphona na strone appla to pokazuje,że telefon nie został aktywowany i nie można zobaczyć żadnych informacji o nim.