Wpis z mikrobloga

@Marek_Licyniusz_Krassus usiadłbym i wymyślił jak przekonać do siebie ludzi REALNYMI działaniami. Stworzyłbym sensowne projekty ustaw i przedłożył je w sejmie wykorzystując media by uniemożliwic zamiecenie dobrych pomysłów pod dywan. Wyeliminowałbym ludzi niegodnych miana uczciwego człowieka ze swoich przedsięwzięć.
Ale to przecież nie chodzi o to by w Polsce ludziom żyło się lepiej tylko o to żeby wrócić do koryta a ludzie wychodzący na ulice w imię demokratycznych wartości są jedynie narzędziem opozycji,
@Marek_Licyniusz_Krassus: Oj Rysiek Rysiek, pomysły się skończyły i szukasz pomysłów w internetach? ;)

No dobrze, na serio: kierownictwo partii z Jarkiem na czele atakować wszelkimi sposobami jak dzikie szarańcze, punktować na każdym kroku, krytykować każden pomysł. Wpienia mnie biadolenie o obniżce poziomu dyskursu, o mowie nienawiści, o propagandzie. W tym względzie wszystkie rubikony zostały już dawno przekroczone. Czy Kaczyński zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za słowa o kanaliach i zabójstwie brata? Czy
@Marek_Licyniusz_Krassus: pisałem już gdzie indziej, ale powtórzę
następny marsz powinien nie zawierać nikogo, następna miesięcznica powinna nie zawierać nikogo, każde kolejne wystąpienie opozycji w mediach powinno przedstawiać milczącego polityka z ustami zaklejonymi taśmą z czarnym X, milczącym w proteście przeciwko okupacji mediów

po tygodniu prawicowe portale nie miałyby o czym pisać i musiałyby pisać o sukcesach rządu, a niewielu tam pisarzy fantasy
po miesiącu musiałyby pisać o zasiekach i bramkach ustawionych
@jendriu: No ok. Tylko, że od wniesienia projektu ustawy o SN do jej przegłosowania minęły ok. 54 godziny. W tym czasie:
* KRS, RPO i SN na szybko musieli pisać oświadczenia, bo projekt miał być głosowany w innym terminie
* były niezliczone wnioski o przerwy i przełożenie głosowań, które były odrzucane
* wszystkie poprawki opozycji zostały odrzucone w jednym głosowaniu
* Marszałek Sejmu po chamsku zamknął jednego dnia obrady mówiąc, że
@TicoTicoTico ja mówiłem o długodystansowych działaniach opozycji a nie o tych dotyczących SN. Gdyby opozycja była dobrze zorganizowana i NORMALNA udałoby im się zapobiec tej ustawie. A że robią cyrk i wiochę to ludzie im nie sprzyjają i pis może sobie robić co chce.

Edit: oczywiście nie uważam, że ta ustawa to wyłącznie wina opozycji. Mają po prostu 50% wkładu w jej wprowadzenie. Ten wkład to ich nieudolność i kompromitacja przed społeczeństwem.
Ulice powinni obsadzić ruchami miejskimi, wypromować nowych liderów jak np. Janek Śpiewak czy Adrian Zandberg. Wtedy PiS byłby bez szans. W pierwszym szeregu muszą stać młodzi i nie uwikłani.


@The_Riddler: ten sam Adrian Zandberg który nie umiał wejść w koalicję ze swoją byłą? Ten sam Adrian Zandberg, który nie ma jaj powiedzieć "to ja jestem liderem partii"? No i de facto ten sam Adrian Zandberg, który utopił SLD przez co teraz
Co byście zrobili na ich miejscu teraz żeby powstrzymać PiS i nie być miernym?


@Marek_Licyniusz_Krassus: Ja bym nie kradł, nie gadał głupot przed mikrofonem, nie krzyczał o zamachu na demokrację przy każdej głupocie, bo teraz gdy mamy realny zamach, nikt nie chce słuchać, nie wystawiał na świecznik idiotów i aferzystów, typu Kopacz czy Petru, nie popierałbym ściągania imigrantów, bo Polacy prędzej wyjdą z UE niż ich wezmą, nie zatrudniałbym trolli, którzy