Wpis z mikrobloga

Poszukiwany laptop do użytku na co dzień typu internet/filmy dla kobiety, raczej nie gra w nic. Wymagania to matryca full hd, 15 lub 17 cali z przewagą na 15, i5, 8gb ram i dysk ssd. Karta graficzna nie wiem czy jakaś potrzebna? Cena do 3tys byłoby git, pomoże ktoś? #laptopy #laptop #szukamlaptopa
  • 12
@cysiekw: przeglądałem ale generalnie liczyłem na wypowiedzi osób, które bardziej siedzą w temacie i są w stanie odradzic/polecić jakieś marki lub nawet konkretne modele bo w danym przedziale cenowym jest po kilka sztuk a to i tak niewiele mi mówi.
@Lanza: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-250-g5-i5-6200u-8gb-240gb-ssd-r5-m430-w10.bhtml w takim przedziale cenowym, można szukać czegoś lepszego. Kompromisem będzie kwestia dysków oraz w sumie to wszystkiego XD
Dysk zazwyczaj w takich przypadkach to będzie albo ssd albo twardziel, rzadko widuje w takiej cenie mieszanki. Ten który podałem, do filmów i neta raczej starczy z palcem w dupie, o grach raczej bym zapomniał. Procesor z U na 1000% nie będzie sobie w nich dobrze radzić ( ͡° ͜
@Lanza: Intel Core i5-7200U, 8gb DDR4 - warunek konieczny, matryca FULL HD - za 3k spokojnie znajdziesz taki sprzet od asusa, lenovo, acer. Wchodzisz na x-kom.pl czy morele.net i sobie filtrujesz dokladnie co Ciebie interesuje i przedzial cenowy i wyskakuja laptopy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lanza: jak nic nie gra, albo nic nowoczesnego, wymagającego, to 4GB w zupełności starcza (taka gra Risen 1 potrzebuje 500MB RAMu).
Musi być Windows? Takie Laptopy kosztują co najmniej 300zł więcej.
Chciałbym zaznaczyć, że grafika M430 jest nic nie warta, jej nawet daleko do GT920m.

Podaję linki, co ciekawego mi wyszukiwarka x-kom proponuje:
Dell, Dell,
Asus(grafika wielokrotnie lepsza)),
tani Lenovo, ale po komentarzach - dobry (bez grafiki)
HP
@rukh: Raczej nie gra w nic, a co do podanyc propozycji to znalzłem w UK (bo tu szukam) Asus K556UQ ale one mają matrycę TN a szukam czegoś z IPS, duża jest różnica?
@Lanza: Ja kupiłem ojcu w 2014 nowego z Windowsem, 15" 1080p, procesor AMD A8-6410 i grafiką, dobrą jak na AMD, M270 - za 1600zł w Austrii (niemiecka klawiatura w niczym nie przeszkadzała, bo pracuje w Austrii).
Ten procesor był dość dobry i porównywalny z i3. Ja dla siebie kupiłem wtedy za 1300zł nowego laptopa na studia w Austrii (niestety 768p), do teraz go używam, i oglądam na nim filmy, obok podpięty
@Lanza: za 2,9k można mieć np. ASUS R558UQ-DM513D na intelu i5, 8GB RAM, grafa nvidii 940MX na której już idzie sporo gierek spokojnie odpalić, do tego ma też dysk ssd. W tej cenie sensowna opcja, chyba że zrezygnujesz z SSD i weźmiesz coś na mocniejszej grafice, jeśli jest w ogóle potrzebna :)