Wpis z mikrobloga

@jaktodaleko: Pomyślałem sobie, że pojadę hulajnogą i autostopem z Polski do Chin. Spakowałem plecak, poszedłem na wylotówkę w swoim mieście i się zaczęło. I kurde dojechałem! Mur Chiński - Mirek zaliczył. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#fotografia #wykopjointclub #podroze #ciekawostki
Pobierz jaktodaleko - @jaktodaleko: Pomyślałem sobie, że pojadę hulajnogą i autostopem z Pols...
źródło: comment_FEnMw0XVUynzhwUkkWFKUao59puDh3JE.jpg
  • 58
@Dijuna: Da się tanio podróżować. Jest autostop, namiot, couchsurfing itd. Można za granicą sobie dorobić, można zrobić bloga i probować zarabiać na filmikach z yt. Ostatecznie jak Twoim marzeniem jest podróż do jedziesz najpierw gdzieś na zachód zarobić w lepszej walucie. Wiadomo są koszty stałe, których się nie przeskoczy jak wizy (rosja+chiny to jakies 650zł). Ludzie co zarabiają mało to w wielu przypadkach ludzie co mają po prosty złe podejście do
zakazaną część Muru Chińskiego


@jaktodaleko: to co piszesz na swojej stronie stronie brzmi jakby ta część wcale nie była zakazana tylko raczej po prostu nieodrestaurowana i nieprzystosowana do masowego ruchu turystycznego.

A jeśli faktycznie jest zakazana - to nie sądzisz że to trochę nie w porządku tam wchodzić?

Co byś o tym pomyślał gdyby na przykład jacyś amerykańscy turyści urządzali sobie wycieczki do zamkniętych części kopalni w Wieliczce, Puszczy Białowieskiej czy
@KEjAf: Cześć zakazana nie jest równoznaczna z ochroną części muru. Chodzi o bezpieczeństwo. Jest to odcinek na którym ludzi nie uświadczysz. Niektóre momenty są dość wymagające i ryzykowne.

Gdyby było to miejsce, które próbują chronić z czystego szacunku bym nie poszedł. Ryzyko podejmowałem we własnym zakresie, nie narażając nikogo.