Wpis z mikrobloga

#seo #pozycjonowanie

Hej Mircy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potrzebuję małej pomocy w ukierunkowaniu mojego rozwoju.

Ponieważ udało mi się już objąć stanowisko juniorskie, pora poza zwyczajowym rozwijaniem się w pracy, wyznaczyć sobie kolejne cele zawodowe - wybór padł na techniczne SEO (naczytałem się fajnych słów w oferach pracy (ʘʘ) ).
Co to tak właściwie jest i z czym to się je? Gdzie w tym kierunku konkretnie zdobyć wiedzę? W sieci jak zwykle takie ogólniki na ten temat, że szkoda gadać...
A może warto pójść w innym kierunku?
  • 11
@MarianKolasa: do technicznego seo powinieneś mieć wiedzę o takich rzeczach jak protokół http, html, javascript, dobrze mieć jakieś podstawy innych języków programowania typu php, bo prawdopodobnie będziesz pisał wytyczne dla programistów i warto rozmawiać z nimi w jednym języku.
Przykładowe problemy to optymalizacja podstawowych tagów, optymalizacja linkowania wewnętrznego, problemy z indeksowaniem treści doczytywanych dynamicznie, wersje wielojęzyczne, dbanie o przekierowania, niwelowanie duplikacji treści, optymalizacja czasów ładowania strony, itd.
Jeśli chodzi o materiały
@Eoghan

Dziękuję pięknie! ()
Mam jeszcze pytanie o tą kwestię:

Jeśli chodzi o materiały to generalnie polecam materiały po angielsku


Polecasz jakieś konkretne źródło, czy po prostu szukać sobie do każdego tematu po prostu w Google?
@MarianKolasa: Każda osoba poleci Ci kogoś/coś innego. Ja lubię White Board Friday Randa Fishkina z moz.com i Briana Deana. Z polskich seowcow możesz zerknąć na Zgreda i Lexy + Darka Jurka. Polskie blogi seo na początek, tak żebyś miał podstawy podstaw. Potem możesz szukać kejsów zagranicznych. Zacznij też jak najszybciej korzystać z narzędzi analitycznych takich jak Senuto, Ahrefs, Majestic, MOZ, Semstorm, Brand24, Brandle bo to też jest podstawą żeby wejść w
@crazyfigo: również dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twórczość Lexy znam na wylot praktycznie, z połowy wymienionych narzędzi korzystam na co dzień w pracy. Podstawy mam jako tako ogarnięte, ale ciągle staram się coś doczytywać w czasie wykonywania zadań w pracy.

Kwestia tego, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy zacznę czuć głód wiedzy i wskoczenia na kolejny level, chcę póki co zrobić rozeznanie w którym kierunku i w
@MarianKolasa: skoro chcesz zdobywać wiedzę na temat SEO, zacznij czytać blogi poświęcone tej tematyce.

Z polsko języcznych cenię sobie Planeta SEO jako źródło wiedzy.

Ze swojej strony mogę też polecić blog platformy z rozwiązaniami dla online marketerów, w której sama obecnie pracuję, a która udostępnia narzędzia do analityki: monitoring SEO, monitoring mediów społecznościowych i internetu oraz monitorowanie konwersji na stronie: Unamo (https://unamo.com/pl/)

Poza blogiem Unamo (https://unamo.com/blog/) na stronie znajdziesz
@MarianKolasa: z nauką seo jest tak samo jak z większością podbranż IT - nie czytaj tylko rób. Wymyśl sobie projekt strony z możliwością podpięcia pod to jakiegoś programu partnerskiego i buduj ruch i pozycje. Nie ma lepszej ścieżki, bo na podstawie tego sam wypracujesz sobie działania które działają i które marnują czas. Czytanie blogów seo jest dobre dla dzieci na dobranoc. Znajdziesz tam nic nie znaczące ogólniki pisane przez stażystów, musisz