Wpis z mikrobloga

Mirki jestem w takcie kupowania samochodu. Jednym słowem - piekło. Szukam tradycyjnie allegro, olx, otomoto ale ilość szrotu i oszustów to jakaś plaga. Mój budżet to +/- 30k. Cel Toyota Avensis II, RAV4 III. Gdzie szukać żeby mnie nie wydymali? Od ok. tygodnia śledzę oferty, dzwonię... i ściema za ściemą, wszystko bite, kręcone. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakieś dobre rady, może kupić używane od dealera Toyota? #toyota #samochody
prisk - Mirki jestem w takcie kupowania samochodu. Jednym słowem - piekło. Szukam tra...

źródło: comment_3tNoteCf7oldieydCARv7Hxe3nI2O8Ca.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@prisk: ogranicz wyszukiwarkę do "polski salon" "pierwszy właściciel" i później możesz zacząć rozważać. W inny sposób jak nie masz czasu siedzieć 24/h i jezdzic sto razy w tygodniu, to nic nie znajdziesz
  • Odpowiedz
kup uzywanego, gwarantowanego od dealera


@benzdriver: masz jakieś doświadczenie z takim zakupem? W sensie czy faktycznie lepiej u nich niż Mietka handlarza.
  • Odpowiedz
@Lon-Luvois-Fuller: jedno z najmniej awaryjnych samochodów w swojej klasie, bezawaryjne zawieszenie, wygoda i duży bagażnik. Wygląd wiadomo jak komu ale uważam, że wolno się ono starzeje.
  • Odpowiedz
@prisk: zawsze lepiej, bo w razie problemow i wad ukrytych taki sprzedawca nie ma mozliwosci sie wykrecic ze "nie wiedzial". Każdy sąd w razie problemów przyzna, że kupujący ma rację, bo dealer jako profesjonalista z pewnością znał stan samochodu. Tylko, że też trzeba trochę więcej zapłacić za taki samochód
  • Odpowiedz
@prisk: ja próbuje sprzedać Opla, nie bity, nie kręcony... ale jak dałem uczciwy opis co jest do zrobienia to nie zgłosił się nikt pomimo niskiej ceny; skończy się tak, że oddam handlarzowi za pół darmo, a on podkręci licznik i sprzeda jako "igłę"... taki rynek
  • Odpowiedz
@prisk nie mam bo nie mieszkam juz w Polsce, ale moi znajomi tam po przejsciu przez cale mozliwe robactwo i cwaniactwo w koncu kupili uzywki u dealerow ( BMW, Audi i Seat ). I z tego co wiem obylo sie bez przekretow.
  • Odpowiedz
@Lon-Luvois-Fuller: w rodzinie jest jedna sztuka od dekady i widzi serwis jak trzeba zmienić olej + hamulce. Może masz inne doświadczenie ale ja mam relacje z pierwszej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW uważam, że w tej kwocie (do 30k) to najrozsądniejszy wybór. Jak masz inne propozycje to śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Norskee: Co do zasady masz rację, tak powinno być - w praktyce jednak fakt, że auto stoi w ładnym salonie, nie gwarantuje tego, że było należycie użytkowane w przeszłości. Kupno używanego auta to zawsze loteria, jednak należy pamiętać, że znacząco łatwiej naprawić silnik/zawias niż doprowadzić do ładu karoserie czy wnętrze, ergo jeśli buda jest zdrowa i cena odpowiednia, to czasem warto kupić auto z bolączkami technicznymi.
  • Odpowiedz
znacząco łatwiej naprawić silnik/zawias niż doprowadzić do ładu karoserie czy wnętrze


@Lon-Luvois-Fuller: nie zgodzę się, może łatwiej ukryć takie wady. Nie mniej jednak poważne uszkodzenia silnika zwykle kończą się kasowaniem samochodu albo cena jest jakaś "super okazyjna".
  • Odpowiedz