Wpis z mikrobloga

Uwaga, zagadka XD w jakiejś książce była taka anegdota, że pewna kobieta robiła coś w kuchni w określony sposób, bo jej mama tak robiła. Jej mama z kolei robiła tak, bo jej matka tak robiła. Taka tradycja. Z kolei ta matka matki robiła dana rzecz w ten sposób, bo miała za mały garnek czy coś w ten deseń. Ogólnie bezsensowna tradycja.

Kojarzy ktoś, jak to dokładnie szlo i w jakiej książce było? :D
#ksiazki #pytanie #tradycja
  • 11
@kulu właśnie nie wiem, ja kojarzę tylko historię, ale nie wiem skąd :p napisałam tylko więcej szczegółów ale źródła nie znam, chyba nawet na wykopie to kiedyś czytałam więc może faktycznie pasta
@wykopowa_ona: W pewnej rodzinie Mama wraz z Córką przyrządzały pieczeń. Mama obcinała końce mięsa przez pieczeniem, robiła to zawsze. Zaciekawiona tym rytuałem córka zapytała
- Mamo dlaczego obcinasz końce pieczeni?
- Hmm, nie wiem Córciu, moja Mama zawsze tak robiła, więc i ja tak robię. To ciekawe pytanie, może pójdziemy do mojej Mamy i zapytamy.
Poszły więc. I znowu pytanie
- Mamo, Babciu dlaczego zawsze obcinałaś końce mięsa na pieczeń?
-
@wykopowa_ona: ja znałam to w podobnej wersji ale w której mięso z kością do zupy było przecinane na pół. I się mąż dziwił po co jego żona się tak męczy. A na koniec się okazało że prababcia miała za mały garnek i dlatego musiała przecinać ( ͡° ʖ̯ ͡°)