Wpis z mikrobloga

@Fevx: o to chodzi w grach ze jestes kim chces być albo co jest oplacalne wygodne. Imho granie kobietą jeśli jesteś niebieskim tez nue jest niemęskie
@nie_wierze: w mojej gildii w swtor mieliśmy ostatnio dyskusję, bo koleżanka zapytała, czy jest ok, że gra męską postacią. Wyszło, że ok (bo racja, czemuż miałoby być nie tak), ale tak pytam mirko z ciekawości :)
@Fevx: Najlepszy sposób na wyłudzanie itemków od niebieskich to granie różowym - niebieski zna psychikę niebieskiego i wie jak wyłudzić co chce ...
@kamisan: Przynajmniej nie narzekasz na "seksistowskie" gry w które nie grasz tylko dlatego, bo nie ma kobiecych postaci. Takie wyznanie przeczytałem kiedyś na Wykopie, autorstwa jakiejś seksistowskiej różowej, która nie dostrzegła seksizmu i szowinizmu w swojej wypowiedzi.

muszę kiedyś zagrać kobietą w papierowe rpg, może być to ciekawe :D


@Fevx:

"- Pogramy w RPG? Pogramy? Pogramy?!
- RPG?
- Rozbierany Poker Gamoniu"

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dolOfWK6KN ale mi to nie przeszkadza dopoki ktoś nie oszukuje drugiej osoby, podszywając się pod kobiete a za plecami gnijąc z typa że dał się wkręcić. Kolega zadał pytanie to napisałam swoje spostrzeżenia ;)
Tak BTW nie kojarze gier w których nie ma opcji stworzenia damskiej postaci, z takich w których tworzymy postać od podstaw czyli wygląd itd
@Fevx: Powiem szczerze, że ostatnio się nad tym zastanawiałem. Zawsze gram postaciami męskimi - dużymi, małymi, grubymi, chudymi, starymi, młodymi, bogatymi, biednymi itp. - wszelkie możliwe kombinacje - zawsze są to jednak heterosexualni faceci. Może to kwestia tego, że łatwiej jest mi się utożsamiać z takim bohaterem? Teraz np. gram w Oxenfree - tu nie miałem możliwości wyboru postaci - gram niebieskowłosą dziewczyną imieniem Alex. I gra się fajnie - ale
@Fevx: w komputerowe wiekszego problemu niema, jesli odgrywanie to wybieranie linii dialogowych itd., zas w papierowych robi sie ciekawie, kobieta grajaca meska postac to zaden problem i wychodzi w porzadku, ale w druga strone, faceci odgrywajace zenskie postacie to najczesciej rollercoaster ( ͡° ͜ʖ ͡°), czasami wychodzi w porzadku, ale wystarczy wplesc odrobine naturalnych interakcji damsko-meskich, a babeczka jest twoj kumpel (smieszniej gdy go widzisz, a jest