Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy mam pytanie. Chodze na silownie. Warto zaznaczyc ze nie jestem przypakowany.... jeszcze. Cwiczylem bardzo nieregularnie z kilkumiesiecznymi przerwami - mozna powiedziec ze tamten okres jest bez znaczenia.
Od dwoch miesiecy czalem cwiczyc na powaznie, regularnie 3 razy w tygodniu. Kolega ulozyl mi plan: na kazdym treningu cwicze jedna duża partie i jedna mala. 4 cwiczenia po 4 serie (12-10-8-6 powtorzen) na duza partie i na mala.
Poniedzialek klatka, biceps
Sroda plecy, triceps
Piatek nogi barki.

Co myslicie? Wydaje mi sie ze troche duzo, ale wylewam z siebie poty by zrobic wszystko i w miare dokladnie. Czy moze powinienem sprobowac fbw?

#silownia
  • 12
@Max3nium: Dla początkujących fbw bardziej optymalne, ewentualnie jakiś push/pull 4x w tygodniu niż taki typowy split. No i nie ma sensu katować tego trica/bica w takiej samej ilosci co wieksze partie. Na wieksze partie robisz wiecej a na mniejsze mniej.
@PrawyKuba
@pokey
@Arintor

No ok, ale szukalem jakichs poradnikow fbw to wychodzi na to ze w tygodniu (zaleznie od poradnika) wychodzi 9-12 serii tygodniowo na duza partie i 6-9 serii na mala. A w tym co robilem to wychodzi sumarycznie 16 serii na duza partie i 16 na mala czyli wiecej, no ale mniej systematycznie. Poza tym jak sprobowalem w ubiegly piatek fbw to po treningu mialem jeszcze duzo energii, gdzie po
@Max3nium: W skrócie. Ćwiczac 3 razy w tygodniu mięsiec częściej dostaje bodziec do wzrostu. Coś na zasadzie, że ćwiczeniami mówisz mu "hej, rośnij!". Ilość serii na grupę mięśniową ma znaczenie, ale nie prowadzi do prostych wniosków, że więcej to znaczy lepiej. Tym bardziej nie znaczy, że im mniej tym lepiej. 12 serii w tygodniu na partie mięśniowa dla początkującego to w sam raz. Pomyśl co będziesz robił za 5 lat treningów?
@Max3nium: moge ci powiedziec z mojego doswiadczenia - jechalem splitem 9 miesiecy i po tym czasie rezultaty byly niewielkie, az chcialem to wszystko rzucic. Zaczalem fbw, zaczalem jesc i liczyc w pelni - voila, sukces. Rosne. Co prawda nie tak szybko jak inni, ale moze to przez brak supli, przez genetyke (skinny fat), moze przez brak ziomka-pomagiera na treningu - nie lubie bardzo przeszkadzac mirkom, ktorzy katuja miesnie i sa na
@Max3nium: Push/ pull. Trening PUSH opiera się na ruchach wypychających: wyciskanie na klatkę, na głowe, prostowanie ramion itd PULL wszystko co przyciągasz wiosłowania, uginania, podciągania. Czasem w takich planach jest jeszcze dodany 3 dzień "legs" w ciągu tego dnia robisz nogi. Jak jest sam push/pull to w dni push dodajesz przysiadya w pull np martwe ciągi.
Góra/dół taka sama zasada. Tylko ze tym razem podział jest na górną część ciała i