Wpis z mikrobloga

739302 - 287 = 739015

Wyprawa dookoła Polski: dzień XI (04.07.2017)

Miasto, którego nie było i drogi przy których nic nie ma.


Śniadanie z kolegami @Pyniewicz i jego bratem, który zrobił nam jajecznicę za to dzięki. Jeszcze większe dzięki, że chciało mu się o 7 rano atakować Biedronkę po jajka na nią. Chłopaki namówili mnie na wypad do Bornego Sulimowa - miasta, którego nie było. Ze Szczecinka niedaleko, więc jasne. Na wylocie ze Szczecinka bunkier i czołg... Czego mi trzeba więcej do szczęścia?

Miasto to powstało w latach trzydziestych XX w i do 1945 roku było użytkowane przez Niemców. Potem przejęli je nasi radzieccy towarzysze i nie chcieli oddać aż do 1992 roku, kiedy to opuścili je. Rok później nadano temu terenowi prawa miejskie i zaczęli spływać ludzie. Miasto samo w sobie malutkie. Jest cmentarz żołnierzy radzieckich z pomnikiem Pepeszy. Jest osiedle zrujnowanych blokowisk. Jest też z każdej strony dojazd po betonowych płytach zalanych asfaltem. Ten eksperyment kończy się zawsze jednym: tłucze po łapach i dupie jak cholera.

Cholera ja nie rozumiem tej chorej fascynacji zachodnich rejonów Polski nawierzchniami z gatunku wkurzających. Kocie łby, bruk, piaskowe drogi, płyty betonowe z dziurami lub bez w zależności od finezji zarządcy drogi. Jadąc krajówką oczekuję, że będzie to droga o jakimś standardzie i mimo wzmożonego ruchu samochodów, będzie mi tam sumarycznie lepiej. To na drodze krajowej nr 20 niedaleko Szczecinka mamy odcinek zrobiony z bruku. I nie był to przejazd przez miasto i jego Rynek etc. Normalnie przy jeziorku mają takie cuda.

Przejazd przez Drawski Park Krajobrazowy jakoś mnie nie zachwycił, pewnie wpływ na to miały słabe asfalty i może trasa wyznaczona przez Strava nie była najbardziej urokliwa. Ale jak mówię - nie porwało mnie.

Dzień kończy się w Barlinku (podobno słynnego z barlineckich podłóg) u @FurTemporis - śmieszka zawadiaki, pogromcy Rafonixa, stworzyciela bułek. Dodatkowo była też jego dziewczyna, której życie jest zbyt miłe, aby siedzieć na Wykopie. Świetna karkówka na kolację, piwerko, pogadane i do spania. Samo się rano nie wstanie, nawet jeżeli to tylko kilka godzin i należałoby znacznie dłużej.

Strava i Endomondo.

#100km #200km (nr 15) #metaxynarowerze #rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 739302 - 287 = 739015

Wyprawa dookoła Polski: dzień XI (04.07.2017)

 Mi...
źródło: comment_LbchZeFme7p0ZiozPGwCE6NtnvYmgq4U.jpg
  • 5
@metaxy ostatnim czasem różnie bywało, nie miałem czasu, dużo nauki ale od niedawna pogodziłem się z kolarką i relacje nam się poprawiły :) Nie ukrywam, że motywujesz mnie do działania! No cóż, jak wrócisz to odeśpisz... Albo i nie! Haha :)
@metaxy Śmieszek zawadiaka brzmi uroczo, przystanę z chęcią na to. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Później miałem parę rozmów telefonicznych z rodzicami armii Pana R. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A bułka.. musiała być najlepsza!
I całe szczęście dziewczyna ma nadal nie chce poznać Wykopu. Cała przyjemność po naszej stronie! Ruszaj w świat.. cudowne dziecko dwóch pedałów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@metaxy: Z moich obserwacji wynika, że lubią tam te drogi bo są bardzo wytrzymałe, więc jak jest kasa to idzie na coś innego. Jeżeli nic się nie zmieniło, to większość dróg do bornego jest jeszcze zbudowana przez Niemców.
A sa tak wytrzymałe, bo były budowane pod czołgi, więc bardzo duże obciażenie.