Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim. Zastanawiam się nad wzięciem karty kredytowej w celu podbicia swojej zdolności kredytowej, która obecnie jest chyba na zerowym poziomie. Mam stałą pracę i comiesięczną wypłatę, z której jestem stanie odłożyć co miesiąc jakieś pieniądze. Karty kredytowej używałbym tylko po to, aby wykonać minimalną ilość transakcji miesięcznie, tak żeby nie płacić dodatkowych prowizji. Nie potrzebowałbym się na niej zadłużać w żaden sposób. Myślicie, że jest to dobry pomysł i nie wprowadzi mnie w falę długów? Ktoś może mi coś doradzić, jak dysponować środkami na takim koncie, jaki bank wybrać i czym się kierować?

#mbank #mbankcwel #bzwbk #banki #bankowosc #kredyt #pkobp #ing

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Limonene
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: I to aż trzeba pisać z anonimowych? XD
Po pierwsze lektura:
http://livesmarter.pl/jak-dziala-karta-kredytowa-poradnik/
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-dziala-karta-kredytowa-elementarz

Karty kredytowej używałbym tylko po to, aby wykonać minimalną ilość transakcji miesięcznie, tak żeby nie płacić dodatkowych prowizji.

Wystarczy wziąć darmową Citi Simplicity, wtedy nie musisz spełniać warunków bezpłatności.
@AnonimoweMirkoWyznania nie rozumiem.
Po co Ci karta kredytowa skoro nie chcesz zaciągać długu? Ona od tego jest a nie od "podbicia zdolności kredytowej".
Jeśli masz na myśli punktację przy braniu kredytu mieszkaniowego w późniejszym terminie, to karta kredytowa jest liczona na minus. Lepiej się jej pozbyć przed staraniem się o kredyt.
Jeśli chcesz sobie zrobić fajną historie dla banku, to możesz brać rzeczy na raty 0%. Nic Cię to nie będzie kosztować,
@AnonimoweMirkoWyznania: mam kredytową, chwalę sobie, bo mam pieniądze w dwóch bankach, na rachunkach oszczędnościowych i jak potrzebuję wydać, to nie zastanawiam się gdzie one są. z limitem wolałem mimo wszystko nie szaleć, połowa miesięcznego wynagrodzenia. kusi wydawać pieniądze, których się nie ma, a które są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobrym sposobem na podniesienie swojej zdolności kredytowej jest też branie małego sprzętu na raty. Kupujesz jakąś suszarkę i inny toster, spłacasz co miesiąc po kilkadziesiąt złotych, a po wszystkim masz już dwa kredyty spłacone ;)
@apee: Jasne, dlatego przed większym kredytem lepiej zamknąć kartę, zwłaszcza jak ma się wysoki limit, ale samo wcześniejsze posiadanie karty i regularne jej spłacanie zwiększa szanse na kredyt.
OP: @MichaelT128 Jak działa karta kredytowa to już się naczytałem. Pytanie do osób posiadających taką kartę, czy łatwo zapanować nad miesięczna spłatą takiej karty. Tak jak napisałem, chciałbym ją wziąć tylko do zwiększenia zdolności kredytowej w przyszłości i rozporządzać nią tak, żeby wyjść na zero.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: dope
@AnonimoweMirkoWyznania: W przypadku Citi możesz ustanowić polecenie zapłaty (o ile twój bank je obsługuje) i Citi sam będzie spłacał z Twojego konta pełne zadłużenie z wyciągu. Dzięki temu nie będziesz płacił odsetek z tytułu korzystania z kredytu nawet nie pamiętając o spłacie. Wystarczy mieć środki na koncie. A co do zapanowania - no cóż, jeżeli nie jesteś debilem który myśli, że bank dał mu darmowe pieniądze, to sobie poradzisz. ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania a czemu mialbys miec problemy z zapamowaniem nad wplata ? Chyba w kazdym banku jesli masz konto i karte to jest opcja automatycznego splacania ze srodkow z konta, maksymalna ilosc dni po okresie rozliczeniowym
@AnonimoweMirkoWyznania, karta to tak naprawdę kredyt, z którego możesz korzystać bezpłatnie do 55 dni (przynajmniej u nas). Dodatkowo od razu możesz ustawić sobie autospłatę (funkcja darmowa), żeby karta zawsze była spłacona w wymaganym terminie i to automatycznie. I rzeczywiście, regularna, terminowa spłata posiadanej "kredytówki" może być na plus przy ewentualnym staraniu się o kredyt w przyszłości. Tutaj poczytasz o naszej ofercie https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-kredytowe/przejrzysta-karta-kredytowa/?portal=140&wid=indkarbigtop.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli naczytałeś się o karcie już sporo, to wiesz, czym jest okres bezgotówkowy i wiesz, że spłacając podczas tego okresu zadłużenie - nie poniesiesz kosztów odsetek. Wcześniej ktoś zaproponował CI kartę Citi Simplicity. To dobry wybór - 0 zł za wydanie i obsługę karty. Karta kredytowa dobrze buduje scoring, a za tym zdolność kredytową. Jednak na około pół roku przed wzięciem kredytu hipo, wszystkie karty kredytowe najlepiej pozamykać, tak, by
@AnonimoweMirkoWyznania Jeżeli chodzi o samą kartę, to potencjalnie najlepsze banki już Ci proponowali, natomiast jeżeli nigdy nie bawiłeś się takim rzeczami, to jest to ryzykowne, często człowiek z czasem zapomina, że to nie są jego pieniądze i w pewnym momencie orientuje się, że to jednak trzeba oddać. A o ile historia kredytowa sama w sobie się polepszy, co daje plus przy obliczaniu zdolności, to sama karta Ci ją trochę obniża (zależnie od