Wpis z mikrobloga

Na weekend (sobota - poniedziałek) jedziemy z różowym do #budapeszt #wegry będziemy tam pierwszy raz i może ktoś coś pomoże gdzie można spędzić miło czas? Trochę czytałem już na temat Budapesztu i wiem że na pewno pół dnia zajmie nam wzgórze królewskie, na pewno odwiedzimy wyspę Małgorzaty i pospacerujemy po Peszcie, aczkolwiek może ktoś ma jakieś takie konkretne miejsca które naprawdę warto zobaczyć. Jestem też ciekaw czy warto wykupić czasówkę na komunikację czy jednak przemieszczać się glownie pieszo, mając nocleg w okolicach parku miejskiego. Jeszcze jedno pytanie co sądzicie o nocnych rejsach dunajem? Jest tam chociaż trochę prywatności wybierając opcję bez kolacji?
#podroze
  • 11
@avers91: Uważaj w jakiej dzielnicy bierzesz nocleg - można trafić na straszne menelstwo. Na wyspie Małgorzaty nic nie ma, do tego ostro ją remontowali miesiąc temu. Szczególnie polecam Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką, koniecznie Halę Targową, Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad. Polecam wypożyczyć rowery i w taki sposób zwiedzać miasto.
@avers91 blisko od stolicy (chyba z pół godziny pociągiem) jest Wyszechrad i Szantendre (miasteczko piękne, nie wiem, czy napisałem poprawnie). Może znajdziecie czas gdy zobaczycie co chcecie w Budapeszcie :)
@avers91: na pewno wieczór można spędzić sącząc winko nad Dunajem na Margitsziget czyli wyspie św Małgorzaty. idąc od mostu, po prawej stronie wyspy, przy ścieżce dla biegaczy tak po kilometrze jest platforma dla kajakarzy na wodzie, świetne miejsce do bujania się na rzece. Ewentualnie można powłóczyć się po dzielnicy żydowskiej, Kazinczy street czy jakoś tak(jadąc tramwajem bądź metrem wysiądz na przystanku Blaha Lujza), jest tam nawet taka mała alejka foodtrucków gdzie