Wpis z mikrobloga

3 lipca 2017, Bielsko-Biała, ul. Bystrzańska na wysokości pętli autobusowej, godz. 17.45 – W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" policjanci zatrzymywali do kontroli rowerzystów. Tym razem zamiast mandatów otrzymali od stróżów prawa kamizelki i opaski odblaskowe. – Celem kampanii MSWiA jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracamy szczególną uwagę, czy rowerzyści poruszają się zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym i czy korzystają ze ścieżek rowerowych – powiedziała nam mł. asp. Ilona Michalczyk z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej. W czerwcu bielska policja odnotowała aż piętnaście zdarzeń z udziałem rowerzystów, w tym dwa wypadki, w których dwóch rowerzystów doznało obrażeń ciała. Więcej oraz foto: http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/35285/kreci-mnie-bezpieczenstwo-foto

#bielskobiala #rower #rowerzysci #policja #bezpieczenstwo
Pobierz grishko - 3 lipca 2017, Bielsko-Biała, ul. Bystrzańska na wysokości pętli autobusowej...
źródło: comment_4HxB1kjnPRipS3tkzn15boKWyLpkVJ0N.jpg
  • 28
@OstatecznyArgument: elementy odblaskowe ma chyba każda koszulka, kurtka czy nawet spodenki rowerowe. Obowiązkowo trzeba mieć odblask czerwony z tyłu i włączone światła po zmierzchu. W dupę niech se wsadzą te kamizelki. Wczoraj przejechałem się po wioskach i mijałem chyba z 15 ludków na rowerach. Chyba większość do podbaza i gimbaza, bo wakacje. W 3-4 rowerach były jakieś światła. Gdzie jest wtedy policja? #!$%@?ą mnie te akcje z kamizelkami, bo #!$%@? to
Z tym się zgadzam. Często widuje ludzi na rowerach w nocy, którzy nie mają jakiejkolwiek lampki czy odblasku i są całkowicie niewidoczni.


@OstatecznyArgument: no i o to mam ból dupy( ͡° ͜ʖ ͡°) Z resztą podałem wyżej przykład z wczoraj.
Jeszcze była taka sytuacja, że grupa 4 osób jechała całą szerokością jezdni (bez świateł oczywiście), to odpalam convoya i zaraz jakiś debil zaczął zjeżdżać z lewej strony
jak masz przyzwoite światło, to jest to lepsze niż odblask


@brachistochrona: Nieprawda. Dobra kamizelka odblaskowa jest o wiele lepiej widoczna. Ogólnie to jest ból dupienie rowerzystów o te kamizelki. Jedziesz rowerem po drodze a nie na pokazie mody. Ale jak się rowerem jeździ dla lansu żeby się pokazać w markowych ciuchach to się widzi problem tam gdzie go nie ma.
@OstatecznyArgument: W dzień raczej nie potrzebna a w nocy taki walle jest dobrze widoczny
@galonim: nie wiem, po cpr nigdy nie jeżdżę a ddr jak tyko mam obowiązek i to nie zawsze.
@sodomek: jak ktoś jeździ dla przyjemności to chce czuć się dobrze, nie chce kamizelki to nie zakłada. #!$%@? o kask się #!$%@?ć możecie a nie kamizelkę xD
Qardius - @OstatecznyArgument: W dzień raczej nie potrzebna a w nocy taki walle jest ...
@Qardius: akurat mrugająca lampka rowerowa nie jest dobra. Z jakiegoś powodu na zachodzie gdzie są przepisy dotyczące świateł w rowerze takie coś jest zabronione i lampka nie dostanie homologacji.
@brachistochrona: No a jaki chcesz? To twoje bezpieczeństwo nie moje. Tak samo jak guzik mnie obchodzi motocyklista jeżdżący w jeansach a później do końca życia chodzący z bliznami, co mnie to obchodzi? Nic.
Aktualnie jestem w Irlandii Północnej i wszyscy rowerzyści jadą w kamizelkach. Nikomu to jakoś nie przeszkadza bo każdy sobie zdaje sprawę z tego że im jesteś bardziej widoczny tym jesteś bezpieczniejszy. Tylko w Polsce marudzenie jest w cenie