Wpis z mikrobloga

wkoncu po tylu latach to do mnie przyszło i wpadłem na pomysł jak zrobić element który automatycznie ustawia się w kierunku słońca i przesuwa się wraz z nim...

patrzylem na to że złej strony myśląc o jakimś randomowym obracaniu elementem ala sztuczna AI i po wartości napięć... a to trzeba po cieniu i pomiaru natężenia światła z czujnikami parę cm przed krawędziami z każdej strony dążącymi do wartości cienia. czujnik A za dużo to przesuń w lewo aż wartość będzie ok itd.

a wpadłem na to poprzez myślenie nad cieniownikami nad przystanki autobusowe w postaci slupa i takiego dużego "liścia" a wcześniej chodziło mi o automatyczne ustawianie się paneli slonecznych

#pomysl #elektronika #programowanie
  • 8
@r5678: Na innej planecie będziesz miał 3 słońca. W tym jedno zielone. Nie wiem, czy Twoje "krawędzie z każdej strony dążące do wartości cienia" się sprawdzą, bo nie pojmuję tej koncepcji.
@nkrnpp: Dlaczego. Na Marsie np masz to samo co u nas. Musiałbym to pokazać na przykładzie. Masz np 3 czujniki które mierzą ilość luxsów na ziemi, nie na sobie. Miejsce zacienione będzie miało mniejszą wartość, miejsce nasłonecznione mniejszą. W momencie gdy będzie zmieniał się kąt padania światła. Pod którymś z czujników nie będzie cienia tylko słońce.. wartość dużo większa. I cieniownik/panel słoneczny będzie musiał zmienić swoje położenie poprzez przesunięcie np w