Wpis z mikrobloga

Mirki, macie do polecenia jakąś agencję pracy, która załatwia robotę za granicą dla studenta na okres wakacji? Wyjechać mogę już w nabliższą środę. Mogę opłacić przejazd, lub dotrzeć na własną rękę niemalże wszędzie, najlepiej zakwaterowanie darmowe ( ͡ ͜ʖ ͡) Mam doświadczenie w pracy w fabrykach, magazynach, pracy absolutnie się nie boję. Nie nadaję się na budowę niestety, chyba że jako pomoc. JPracowałem w #anglia wielokrotnie, język angielski komunikatywny+, reszta języków leży i kwiczy. #uk #holandia #niemcy #szwecja #dania #norwegia #francja #szkocja #irlandia #belgia #szwajcaria #praca #emigracja #finlandia #studia #kiciochpyta
  • 21
@d__g: PS. Tak, wiem, jest milion ogłoszeń na necie, ale tyle się słyszy o oszustwach jeżeli chodzi o takie agencje że wolę jakąś z "polecenia", a nie losową w necie ;)
@d__g: ciezko znalezc w Holandii agencje z darmowym lokum, bo dla wielu agencji zatrudniajacych cudzoziemcow to dodatkowy zarobek, wiec raczej kazda potraca za wyplaty za mieszkanie. Najbardziej godne polecenia agencje w tym kraju to takie, ktore mieszkania nie zalatwiaja, czyli duze agencje pracujace z tubylcami
@dyniel: Rozumiem. Czy jeżeli pojadę w ciemno to w takich agencjach bez problemu dogadam się po angielsku + czy będą wymagać numeru ubezpieczenia, albo czegoś innego? (odpowiednik NINu z UK)
@sorek: No już, już, spokojnie( ) Po prostu sam byłem raz w Leeds i mi się musiało pokiełbasić
@manedhel: Na tym poziomie, tzn. z samym angielskim? Miałem egzamin (pisemny + ustny) ostatnio na uczelni na poziomie B2 i uzyskałem 88%, więc tragedii nie ma
@d__g: numer BSN zalatwia sie dosc szybko (ale nie wiem, jak to obecnie wyglada dokladnie). Z samym angielskim nie powinno byc problemow, w tym kraju znajac angielski mozna przezyc kilkadziesiat lat nie muszac uczyc sie holenderskiego. Musialbys jednak miec gdzie mieszkac najpierw.
@dyniel: Dzięki. Poczytam jeszcze trochę o tym jak to tam wygląda i pogrzebię po największych miastach i ich agencjach. Znajomy który troszkę zwiedził zachodniej i północnej Europy twierdził że najlepsze prace miał właśnie w Holandii i trzy prace przy zbiorach w Francji były super.
@Bociek01 poniżej 22go ;)
@d__g tak jak piszą koledzy, znalezienie darmowego zakwaterowania jest raczej niemożliwe i potrzebujesz Bsn, bo bez tego nikt Cię nie zatrudni (no chyba, że jakiś rolnik na czarno)