Wpis z mikrobloga

@tylkostrimi: a czym się różni masowe wysyłanie maili przez twój serwer smtp od serwera mailchimp?
Jeśli wiesz, to podziel się wiedzą. Mają "umowy" na legalny spam?

Mail merge tylko przygotowuje maile a ty możesz rozesłać je sam. Możesz je spersonalizować, wysłać z dowolnej sieci itp. Sposób.. może i archaiczny, ale z pewnością bezpłatny i w całości pozostaje pod twoją kontrolą.
a czym się różni masowe wysyłanie maili przez twój serwer smtp od serwera mailchimp?


@brmstufldigart: Jest różnica pomiędzy wysłaniem 3k podobnych maili nagle z zupełnie nieznanego wcześniej adresu IP, a z serwera zaufanego, który wysyła już spore ilości maili regularnie.

Mają "umowy" na legalny spam?


To również. Firmy świadczące usługi wysyłki maili są na whitelistach w serwisach obsługujących skrzynki. Czasami za to płacą, czasami się po prostu dogadają, ale faktem jest,
@brmstufldigart:

a czym się różni masowe wysyłanie maili przez twój serwer smtp od serwera mailchimp?


@zakopiak dobrze mówi.
A ja powinienem był doprecyzować. Mail może zostać oznaczony jako spam w dwóch miejscach

- zanim opuści serwer twojego dostawcy
- gdy dotrze do serwera odbiorcy.

I rzeczywiście na to drugie nie masz wpływu i nie ma znaczenia czy wybierzesz mailchimpa, mailguna, czy wysyłasz z własnego SMTP. Pierwszy problem natomiast te narzędzia rozwiązują.
3k podobnych maili nagle z zupełnie nieznanego wcześniej adresu IP

@zakopiak: dlaczego serwer pocztowy mojego hostingu miałby być nieznany albo niezaufany? I dlaczego nagle? przecież wysyłkę możesz kształtować w czasie.

@tylkostrimi Jeśli chodzi o "duże narzędzia" to macie rację. Z pytania OPa zrozumiałem, że chodzi o jednorazową akcję lub jakieś rozwiązanie "u siebie" na serwerze.

Jeśli to ma być perfidny spam, to filtr u ciebie na smtp wychwyci to, ale sensowne
I rzeczywiście na to drugie nie masz wpływu i nie ma znaczenia czy wybierzesz mailchimpa, mailguna, czy wysyłasz z własnego SMTP.


@tylkostrimi: Ma znaczenie. Ja pisałem o SMTP odbiorcy. Wybierając dedykowaną usługę, otrzymujesz lepszą dostarczalność dzięki temu, że są ugadani z popularniejszymi odbiorcami tj. Gmail, Interia/Onet/Wp itp itd.

Dodatkowo jest na przykład również taki myk, że jeśli dostajesz IP na wyłączność do wysyłania maili, to taka firma najpierw "rozgrzewa" serwer/adres IP
Ma znaczenie. Ja pisałem o SMTP odbiorcy. Wybierając dedykowaną usługę, otrzymujesz lepszą dostarczalność dzięki temu, że są ugadani z popularniejszymi odbiorcami tj. Gmail, Interia/Onet/Wp itp itd.


@zakopiak:

O tym nie wiedziałem.

Dzięki za wyjaśnienie.