Wpis z mikrobloga

@wrrior:

Czyli jak brzmi odpowiedź? I jak brzmi pytanie, bo chyba niezbyt to dla Ciebie ważne. Ważne jest wklejenie kawałka tekstu.

Zachęcam do podania bezpośredniej interpretacji jaka funkcjonuje w Kościele Katolickim.


Pozwolę się wycofać, bo chyba wpadłeś w jakiś szał pisania i nie wiesz o co prosiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Za_jakie_grzechy: No właśnie, to po cholerę ateiści tak bardzo na każdym kroku podkreślają to, że Bóg nie istnieje i to oznacza całkowity bezsens wiary, skoro to nie ma nic wspólnego z problemem czy Bóg jest czy go nie ma?

Btw, to co wyżej napisałeś nie ma nic do nierozumienia świata i tłumaczenia go sobie bóstwami, tzn ma wszystko, bo jeśli sugerujesz, że rozumiesz otaczający Cię świat, to znaczy że jesteś
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson
Z punktu widzenia dla poczucia jednostki,
czysto przyziemnych problemów emocjonalnych może komuś dawać ulgę.
Za to z punktu widzenia tego, że ktoś oczekuje zbawienia, a tu niespodzianka, to rzeczywiście jest bezsensowna.

jeśli sugerujesz, że rozumiesz otaczający Cię świat, to znaczy że jesteś mocno naiwnym i ogromnym
  • Odpowiedz
Niedziela jak zwykle, nie rozczarowuje XDD


Tydzień temu Kreacjonizm

Dzisiaj różnice między ateizmem a gimboateizmem

Nawet te same osoby się wypowiadają. Doceniam konsekwencję ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@MamaIKillTheMan nie, procesje i pielgrzymki należą do jakiegoś tam obrządku..
Najeżdżenie na katolików w komentarzach i udowodnianie na siłę wszystkim dookoła że boga ma chyba nie należy do obrządku ateistów?
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: różnica jest w zachowaniu i dopisek "gimbo" idealnie wszystko oddaje; gimboateista to mentalny nastolatek który się czymś zachłysnął i jest w tym głupi, nie widzi szeroko tylko zero-jedynkowo.
ateista to ktoś z szerokim spojrzeniem i na pewno mniej zachłyśnięty, bardziej "wątpiący", widzący kwestie w wielu aspektach itp
  • Odpowiedz
@wrrior:

Pytasz dla zgrywy czy naprawdę nie znasz historii swojego wyznania? Przykłady można mnożyć w nieskończoność ale można sobie wybrać jakiś przypadkowy. Np. polemikę

Georges Lemaître z Piusem XII o znaczeniu Wielkiego Wybuchu dla doktryny katolickiej. Wiedziałeś o tym prawda?

Nie znam tej polemiki, ale wiem tylko że do tej pory fizycy nie wiedzą co było przed wielkim wybuchem, ani co odpowiada za stworzenie procesów fizycznych które za ten
  • Odpowiedz
@Czesiek_God_Usopp:

Pozwolę się wycofać, bo chyba wpadłeś w jakiś szał pisania i nie wiesz o co prosiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatnia moja wypowiedź w takim razie.


Doskonale wiem o co prosiłem. I do tej pory nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi. Przemiana fizyczna zachodzi czy nie? Mamy do czynienia z czystą symboliką? To są pytania na które
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson:

Nie znam tej polemiki, ale wiem tylko że do tej pory fizycy nie wiedzą co było przed wielkim wybuchem, ani co odpowiada za stworzenie procesów fizycznych które za ten wybuch odpowiadają.


Skoro nie znasz to masz sporo do nadrobienia. Nadrobisz, przestaniesz zadawać tego typu pytania jak zadałeś. A Twoje opinie o Wielkim Wybuchu to kolejna rzecz bez związku z tematem. Widzę regułę w stylu wypowiedzi: widzisz w zdaniu hasło i nie potrafisz oprzeć się skomentowaniu go nawet jeśli komentarz nie ma nic wspólnego z
  • Odpowiedz
No właśnie, to po cholerę ateiści tak bardzo na każdym kroku podkreślają to, że Bóg nie istnieje i to oznacza całkowity bezsens wiary, skoro to nie ma nic wspólnego z problemem czy Bóg jest czy go nie ma?


@dzeksondzekson: Co to niby znaczy "na każdym kroku podkreślają"? Na każdym kroku czyli gdzie?
  • Odpowiedz
@wrrior:

Już zadawałem pytanie: czy w eucharystii zachodzi fizyczna, materialna przemiana? Czy opłatek zamienia się w ciało Chrystusa, a wino w krew czy nie. Proste, a ciągle nie potrafisz zacząć odpowiadać na to pytanie.


Należy zadać pytanie, co rozumiesz przez fizyczną zmianę? Ma ktoś się zmienić w strong mana, ma mu urosnąć dodatkowe ucho, czy jak? I co rozumiesz przez przemianę? Przemienia się w ciele czy już jest przemieniony dzięki modlitwie i ceremonii Eucharystii? Jak tak chcesz to rozbijać, to wytłumacz mi jaki konkretnie masz problem z Eucharystią to Ci wyjaśnię, bo póki co nie szukasz odpowiedzi tylko dziury w całym. Dlatego napisałem wyraźnie, zadawaj poprawne pytania a dostaniesz odpowiedzi. Szukając dziury w całym, znajdziesz jedynie dziurę w
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson:

Należy zadać pytanie, co rozumiesz przez fizyczną zmianę?


Nie. Należy zadać pytanie CO KOŚCIÓŁ ROZUMIE PRZEZ FIZYCZNĄ PRZEMIANĘ. Ja to pytanie zadaję i nie muszę na nie
  • Odpowiedz
Przykłady [wiara wchodząca w kompetencje nauki] można mnożyć w nieskończoność ale można sobie wybrać jakiś przypadkowy. Np. polemikę Georges Lemaître z Piusem XII o znaczeniu Wielkiego Wybuchu dla doktryny katolickiej. Wiedziałeś o tym prawda?


@wrrior: papież, który był wielkim entuzjastą nauki, wyraził zdanie, że nowa teoria o powstaniu wszechświata poświadcza o stwórczej mocy Boga. Lemaître natomiast uważał, że ówcześnie teoria Wielkiego Wybuchu(a raczej jak ją nazywał teoria Pierwotnego Atomu) nie
  • Odpowiedz
@wrrior: czyli wg ciebie jest to przykład gdy wiara może "powodować negatywne skutki w społeczeństwie"(twoje słowa). Jakie negatywne skutki spowodowała wymiana zdań Lemaître z Piusem?
  • Odpowiedz
@Vivec: Ależ to bardzo proste. To rujnuje przekonanie wielu katolików, między takich jak @dzeksondzekson , którzy wylewają morze bełkotu o tym jak to wiara to wiara, a nie wiedza i że wierzy się bez dowodów, bo gdyby były dowody to nie byłaby wiara i tego typu bzdety.

A tu wychodzi papież (cały na biało) i bez krępacji wali jak po mordzie, że nauka poświadcza moc Boga. I wcale nie
  • Odpowiedz