Wpis z mikrobloga

@bomboor: Zdecydowanie polecam Kroniki Królobójcy od Patricka Rothfussa. Zresztą propozycji już i tak masz mnóstwo. :D
@wojtekwu: Sanderson jest świetny, ale wg mnie nie jest wciągający od początku. Pierwsza książka z serii rozkręca się i zaczyna wciągać dopiero dalej, co nie zmienia faktu że zdecydowanie bym ją polecił.
  • Odpowiedz
nie zaczynaj od Grzędowicza, mnie jako wielkiego fana fantasy który czyta mnóstwo tych książek pan lodowego ogrodu nudził


@Strzelacz: ty to ty, ale jak nie spróbuje to nie będzie wiedziała. mnie niesamowicie też wciągnął, i nie tylko mnie. za to nigdy nie rozumiałam fascynacji Sapkowskim, a nie odradzałabym, bo widzę, że masa ludzi w jego książki wsiąka.
  • Odpowiedz
@Constantine zwróć uwagę, że op poprosił o poradę gdyż czyta mało książek, więc czytanie Grzędowicza bardziej by go mogło zniechęcić niż zachęcić. Znam wielu którzy czytają dużo, a pan lodowego ogrodu ich nużył, a skoro nuży wielu którzy czytają dużo to znuży jeszcze większą ilość tych którzy czytają mało.
  • Odpowiedz
@Strzelacz: no cóż. Grzędowicz to była moja pierwsza książka fantastyczna. zaczytywałam się jako 15latka jak szalona w tym (nawet mam egzemplarz z jego autografem), a wcześniej moje doświadczenia z literaturą ograniczały się do lektur szkolnych, więc różnie bywa :p
  • Odpowiedz
jest lepiej napisany niz niejedna z polskich fantasy.


@wojtekwu: Bo polskie fantasy (mimo, ze lubie) sa raczej tak sobie napisane :P

Sanderson to taki poziom, do ktorego zaden Sapkowski sie nawet nie zblizyl
  • Odpowiedz
@bomboor:
Sapkowski - "Ostatnie życzenie" i kolejne.
Sporo różnych książek przeczytałem (w tym wiele z tytułów wymienianych powyżej), ale pewnie nigdy by do tego nie doszło, gdyby nie Sapkowski. Dzięki niemu przekonałem się, że można w książkę wsiąknąć do 4 nad ranem, mimo że następnego dnia trzeba wstać o 7.
  • Odpowiedz
@bomboor: Władca much, Myszy i ludzie, Folwark zwierzęcy, Nowy wspaniały świat - krótkie i bardzo treściwe pozycje, więc jeśli nie lubisz opisów przyrody na 3 strony to powinno ci się spodobać. Polecałbym zacząć od Myszy i ludzi - mieliśmy to jako lekturę na angielskim i absolutnie nikt nie powiedział złego słowa o tej książce (55 stron w PDF pisanych lekkim piórem a fabuła konkretna).
  • Odpowiedz