Wpis z mikrobloga

@bomboor nie zaczynaj od Grzędowicza, mnie jako wielkiego fana fantasy który czyta mnóstwo tych książek pan lodowego ogrodu nudził. Lepiej poczytaj cykl inkwizytorski Piekary tak jak ktoś już tu polecał.
  • Odpowiedz
@bomboor: Terry Praychett - cykl świat dysku. Moją pierwszą był "Mort", a potem cały cykl o Śmierci, zdecydowanie polecam. Książki często mocno humorystyczne, z drugim dnem przedstawiającym pewne mechanizmy naszego świata.
Frank Herbert - Kroniki Diuny - głębokie Sci-Fi z masą przemyśleń. Trochę 'ryje banie', ale może ci się spodoba. Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz.
Jacek Piekara - cykl Inkwizytorski - Lekka fantastyka osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w której
  • Odpowiedz
@bomboor Metro, FUTU.RE i Witajcie w Rosji od Glukhovsky'ego
Jeżeli ciekawią cię podróże, polecam książki Cejrowskiego - jest nienormalny, ale pisze świetnie xD
Trylogia Millenium Larssona to must-read
Zbrodnia i kara jest dosyć lekka do czytania, a może ci się spodobać
Orwell też jest bardzo dobry, najbardziej lubię Rok 1984, ale Folwark też da radę, z tym że na początek wzielabym coś z rozudowaną akcją, jak właśnie Millenium albo Harry'ego Pottera
  • Odpowiedz
@bomboor: Nie mogę edytować poprzednego wpisu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeszcze: Jakub Ćwiek - cykl o Kłamcy - Dość cienkie książeczki opowiadające o nordyckim bogu Loki, który stał się bronią na usługach aniołów, po tym jak Walhalla upadła. Humorystyczna fantastyka osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w której mieszając się wszystkie znane w głównym nurcie mitologie. Jeśli z fantastyką jesteś na TAK, to to może być świetna pozycja
  • Odpowiedz
@bomboor: Michio Kaku - Przyszłość Umysłu. Świetnie napisana książka popularnonaukowa, jeśli widziałeś kiedyś VSauce (kanał naukowy na Youtubie) i Cię przyciągnął, to ta książka jest coś w stylu VSauce na papierze. :)
  • Odpowiedz
Droga Królów - Brandon Sanderson. Wciaga bardziej niz harry potter i jest lepiej napisany niz niejedna z polskich fantasy.
  • Odpowiedz