Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie, czy ludziom ze wsi (i absolutnie nie mam nic do ich pochodzenia!) idzie jakos przetlumaczyc, ze muzyka disco polo jest c-----a.

Ani to nie wymaga zadnego talentu, ani te teksty nie sa ambitne, a mimo to uwielbiaja taka muzyke.

Tacy ludzie nie moga pojac, ze radio eska to jest najwiekszy chlam, ktory puszcza w kolko to samo i w kolko ten sam syf.

#muzyka #eska #oswiadczenie #discopolo

edit: dodam jeszcze, ze zanotowalem ze takiej muzyki w przerazajacej wiekszosci sluchaja najprostsi ludzie, nie majacy absolutnie zadnego gustu
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viarus_: nie ma się oszukiwać, główną atrakcją młodych na wioskach to różnej maści dyskoteki. Wszystkiemu wtóruje renesans tych wszystkich festynów. Tam wszędzie gra muzyka taka, a nie Inna. Jest prosta w odbiorze, kojarzy się z dobrą zabawą i innymi profitami z np. takiej wiejskiej potupawy. Poza tym często bez radia internetowego prócz podstawowych gównostacji i trzech kajaków PR, nic w eterze nie ma. A PR mało kto słucha, bo sam
  • Odpowiedz
@Viarus_ A czy ludzie z miast nie bawią się przy disco polo, nie podśpiewują sobie sam pochodzę ze wsi i znam sporo więcej ludzi z miasta którzy tego słuchają niż ze wsi, ludzie sadza ze skoro na wsi są wiejskie imprezy to wszyscy musza disco polo słuchać, nie tak nie jest, oczywiście ze są osoby które tego słuchają ale w mięsie tez takie są. Do tego skoro słucha tego rodzaju muzyki
  • Odpowiedz
@Viarus_: tylko debil może się przyczepić do upodobań innych osób. Niech sobie słuchają czego chcą, co ci do tego? Muzyka to zabawa a nie siedzenie w garniturze w operze z kijem w dupie. Dla każdego coś dobrego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@HerrJacuch: niee, ja bym nie potrafil. Ta muzyka drazni mnie jak latajacy komar w nocy ktorego nie mozna dostrzec

@ZadennPrgramista: widzisz, potwierdzasz moja teze. Od urodzenia mieszkam w miescie, kilku bliskich moich znajomych tez. Wszyscy oni gardza disco polo. A co do tekstow, znam angielski w takim stopniu, ze jestem w stanie wylapac, o czym sa zagraniczne piosenki
  • Odpowiedz
@Viarus_: to, ze Ty sie nie potrafisz do czegos bawic i Tobie cos sie nie podoba, nie znaczy, ze to jest beznadziejne.

Co do wsi - jakby tylko ze wsi sluchali, to w duzych miastach nie byloby klubow "specjalizujacych" sie w DP.

Jak dla mnie to z DP jest jak z kazda inna muzyka - niektore kawalki są fajne, inne ujda, a inne są beznadziejne.
W tym nurcie muzyki tez masz ogromna roznorodnosc - od debilnego umcy umcy, po naprawde fajne, melodyjne kawalki z wcale nie najglupszym tekstem, ponadto wielu twórcow DP to ludzie po
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@agaja: przytoczeni tu bracia figo fagot to przyklad parodii disco polo. Notabene bardzo dobrej parodii.

A slucham muzyki, ktorej fani disco polo nie zrozumia. Ogolnie szeroko pojety rock, czasem cos mocniejszego, new wave, synthpop, i nawet lata 80, bo przy takiej muzuce sie mozna bawic.
  • Odpowiedz
bo przy takiej muzuce sie mozna bawic.


@Viarus_: to juz kwestia dyskusyjna :)
Ty sie mozesz bawic - innym sie podoba co innego.
Nikt z Was nie jest gorszy.

Czym sa bracia ja wiem, ale nie zmienia to faktu, ze jednak ich utwory tez sa mocno specyficzne.
  • Odpowiedz
@Viarus_: ale są specyficzni i nie kazdemu musi sie to podobac.
Stwierdzenie, ze sa specyficzni nie jest krytyka przeciez, nie musisz ich przede mna bronic.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@agaja: nie no pewnie ze tak. Die Antwoord przykladowo to tez jest specyficzna muzyka, nawet bardzo. I tez jej nie trawie, ale jednak wiele osob ich slucha
  • Odpowiedz