Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przy okazji "wyczynu" pana prezydenta w postaci podpisania ustawy wprowadzającej recepty na antykoncepcję dzień po, opiszę jak taka sytuacja wygląda z perspektywy kobiety oraz jej partnera. Około roku 2013 zaliczyliśmy sytuację awaryjną - przy porannych igraszkach pękła nam prezerwatywa (tak, pękają nawet Durexy). Powstał problem, bo akuratnie zbliżałam się do owulacji, oboje byliśmy jeszcze studentami, więc nie chcieliśmy mieć dziecka. Dodatkowo do sytuacji doszło poza miejscem zamieszkania. Pierwsze kroki skierowaliśmy do najbliższego lekarza rodzinnego, ale tego dnia nie przyjmował. Następnie udaliśmy się na izbę przyjęć lokalnego szpitala, gdzie totalnie nas olano i nie udzielono żadnych wskazówek. Nie pozostało nic innego, jak wyłożyć pieniądze z portfela (150 zł) i udać się prywatnie do ginekologa. Po gorących prośbach, bo sytuacja jest pilna wciśnięto nas pomiędzy jedną, a drugą umówioną pacjentkę. Kiedy weszłam do gabinetu i przedstawiłam swój problem, pani doktor miała dość kwaśną minę. Szybko zrobiła mi USG i stwierdziła, że lada dzień dojdzie do owulacji (eureka!). Uraczyła mnie tekstem, że powinnam zabezpieczać się inaczej niż prezerwatywą, a jeśli jeszcze raz do niej przyjdę z takim problemem, to założy mi kartę ciąży (?). Po takich uwagach łaskawie wypisała mi receptę na pigułę awaryjną, którą niezwłocznie wykupiliśmy w najbliższej aptece (50 zł). Nie było żadnych badań, dokładniejszego wywiadu, czy czegokolwiek innego co wymagałoby wizyty u lekarza. Generalnie cała przygoda kosztowała nas 200 zł i sporo nerwów. Na publiczną opiekę zdrowotną nie mogliśmy liczyć. Wszystkim, którzy obecnie znajdą się w takiej sytuacji, życzę powodzenia. Podziękujmy panu prezesikowi i jego betonowej partii oraz elektoratowi.
#antykoncepcja #seks #zwiazki #bekazpisu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Pobierz
źródło: comment_4H0rNJNTk5CrgOeIOGfgGmQOMWSaIUHa.jpg
  • 398
Totenham: 200 zł to nie dużo jak za odkrycie tego, że stosunek płciowy może doprowadzić do zapłodnienia. Widziałaś kiedyś by jelenie rodziły się jesienią, a ptaki zakładały gniazda zimą? Nie, bo rozmnażają się w odpowiednim czasie, gdy są na to gotowe.
Jak nie chcesz mieć dzieci to nie współżyj, jak chcesz współżyć i nie mieć dzieci to zabezpiecz się odpowiednio przed niechciana ciążą, prezerwatywa ma to do siebie, że może pęknąć
@AnonimoweMirkoWyznania: Ładnie to zostało nazwane "sytuacja awaryjna" po prostu doszło do zapłodnienia, ubieranie prostych rzeczy w jakieś dziwne słowa a potem aborcja to nie mordowanie żywego, człowieka tylko "nieinwazyjny zabieg" może niedługo nawet "kosmetyczny" jak wyciśnięcie pryszcza.
Jak z dziećmi, spinanie się ze tabelka na receptę, No #!$%@? więcej roboty ale zamiast spinać dupę ze NFZ #!$%@? i tylko prywatnie coś załatwić można to juz nieistotne.
Swoją droga miałem podobna sytuacje i nie było wycieczek tylko prosto do ginekologa do którego moja żona po prostu chodzi na kontrolne badania, dlatego nie liczył nawet za wizytę tylko dał receptę i koszt tabletki wyszedł taki sam jak bez recepty, jedyna różnica
@AnonimoweMirkoWyznania: 200zł to pikuś w porównaniu do niechcianej ciąży. Tyle w temacie.

Za małolata miałem wpadkę z ówczesną dziewczyną, też nie wiedzieliśmy za bardzo jak się zachować, na nfz głupie teksty i spojrzenia, dopiero miła pani pielęgniarka dała nam namiar na chyba wpadka.pl gdzie była lista "awaryjnych" lekarzy. Zadzwoniłem, lekarz zapytał o czas zdarzenia, mówi że rano spokojnie można przyjść bo jest dużo czasu, zbadał dziewczynę ( ok 70zł ) i
@Gluptaki:

a z jeżdżenia autem biorą się wypadki. Jeśli nie jesteś gotowy na to, że wsiadając do auta możesz zginąć - nie jeździj. To samo z tramwajami. I samolotami. I ku***a nawet przechodzeniem na pasach.


Dosyć debilne porównanie, celem seksu nie jest przyjemność, tylko potomstwo, a przyjemność jest jedynie efektem ubocznym. W przypadku jazdy samochodem, celem nie jest powodowanie wypadków, tylko dojechanie na miejsce, a wypadki mogą być efektem ubocznym.
OP: Haha... patrząc na zajadłe komentarze, przypominam sobie, że wykop.pl to prawdziwe gniazdo żmij. Przykre, że nawet młodzi ludzie dają się wodzić za nos Kaczyńskiemu i przyklaskują debilnym pomysłom zakładania wszystkim po równo kagańca na pysk.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam tylko nadzieję, że wszystkie mireczki które z takim zapałem bronią życia poczętego i krytykują antykoncepcję sami będą cierpliwie czekać z inicjacją seksualną, aż w końcu trafi im się partnerka, z którą odbędą stosunek dla zalania formy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze tak było jest i będzie, że społeczeństwo dzieli się na ludzi których interesują jakieś zasady i ideały, i ludzi którzy mają to wszystko gdzieś. NSDAP, WKB(b), Polpot itd. przecież jakoś doszli do władzy. Wtrakcie tej władzy, oraz wprowadzaniu swoich nieludzkich reform mieli swoich stronników. Likwidacja ludzi nieprzydatnych społecznie to nie był tylko pomysł elit, ale przeciętnych Niemców/Rosjan. Argumentów za fizyczną eliminacją "pasożytów" też nie brakowało, które były całkiem logiczne, o ile
@rotaderp: xDDDD kolejny idiota który nigdy nie miał styczności z jednym i drugim trybem studiów xD Wyobraź sobie że ja miałem, żeby uprzedzić twoje spekulacje o #!$%@?ści uczelni - na jakże cudownym krakowskim AGH, wydział IMIR czyli wg rankingu perspektyw kierunek najlepszy w całej Polsce. Zaoczni idą zupełnie innym tokiem studiów, syllabus jest inny, co najważniejsze prowadzący w przypadku praktycznie każdego przedmiotu są inni, na dziennych dostajesz w większości najgorszych #!$%@?ów
celem seksu nie jest przyjemność, tylko potomstwo, a przyjemność jest jedynie efektem ubocznym.

@Andris00: popełniasz błąd antropomorfizacji. Natura, ewolucja nie mają wyznaczonych celów. Cele mogą mieć świadome istoty, nie zjawiska. Te drugie mogą mieć przyczyny, skutki czy cechy. Np. jazda samochodem sama w sobie nie ma celu, nie wyznacza go, to kierujący człowiek ustala drogę i miejsce przeznaczenia.

Seks daje przyjemność, ulgę, zaspokaja potrzebę bliskości, czasem skutkuje porodem (wbrew pozorom wiele