Wpis z mikrobloga

  • 404
Znowu byłem kilka dni w szpitalu.. Miałem pojedynczy pokój ale dwa obok były grupowe. W jednym znajdowały się cztery babcie, które wstawały o 5 rano i do 21 aż zgasną świata non stop gadały i plotkowały. Siedziały przy otwartych drzwiach do sali więc się niosło na korytarz. Jednego dnia z ciekawości przysłuchiwałem się o czym tak dyskutują. Najpierw były opinie i uwagi na temat porannego serialu tzw asa drama. Czy główna bohaterka powinna to czy tamto. Potem wymieniał się informacjami o swoich chorobach i dewagacje na ten temat. W końcu temat trafił na mnie. Zapewne jestem Amerykaninem, taki młody a już chory, ciekawe czy jedzenie mu smakuje, a dziś coś źle wyglądał, wczoraj lepiej. I potem jedna z pań opowiadała historię ze swojej pracy, że tam było kilku obcokrajowców. Jacy oni mili, uprzejmi, uśmiechnięci, zawsze pomocni itp. Chyba swoją opowieścia u pozostałych pań zburzyła obraz gaijinów. Na koniec dodała, że chciałaby aby jej wnuczka za męża miała obcokrajowca, najlepiej mówiącego po angielsku bo to przyszłościowe. To tylko dolało oliwy do ognia.. Niestety musiałem iść na badania ale jak wróciłem pod wieczór dalej były wymieniane za i przeciw takiemu małżeństwu. Gdy przechodziłem obok, wszystkie się uśmiechnęły i powiedziały dobranoc. Po tym już ciszej zastanawiały się czy rozumiem japoński. Moja ulubiona pielęgniarka niestety zdradziła, że rozumiem i po tym rozmowy się skończyły. Jednak jest nadzieja, że japoński naród nie wyginie bo skoro starsze osoby już zaczynają myśleć o mieszanych małżeństwach to coś się dzieje. Japońskie kobiety są bardzo pragmatyczne i w wielu portalach randkowy głównym kryterium jest poziom zarobków oraz stabilność pracy.

Protip: Jeśli szukacie japońskiej żony, polecam pielęgniarki. Są śliczne, zgrabne, opiekuńcze, współczujące i bardzo otwarte. Większość z nich to 7/10 ale była też jedna 11/10..
Miałem na sobie holter ekg przez kilka dni, on jest połączony zdalnie z mini tabletem który nosi ze sobą non stop wyznaczona pielęgniarka i jak tylko coś się podzieje po chwili sprawdza mnie, raz zbudziła mnie o 3 nad ranem. Przez chwilę nie wiedziałem czy dalej śpię czy to się dzieje na prawdę.

Powoli wracam do zdrowia więc #wiadomoscizjaponii powrócą w przyszłym tygodniu.

#japonia #amajapan #ciekawostkijp
  • 43
  • Odpowiedz
@ama-japan: Holter? Czyżby problemy z sercem?

Jest kilka dobrych suplementów, które pomagają minimalizować objawy; d ryboza, l karnityna, koenzym Q10, tauryna, jabłczan magnezu. Zioła; głóg, serdecznik.
  • Odpowiedz
@ama-japan: Może z racji miejsca i położenia chciałbyś przeprowadzić przegląd wiadomości oczami japońskich Grażynek? W sumie ciekawe jakie imię jest odpowiednikiem naszej Grażyny?

Zdrowia życzę Ci i zazdroszczę takich pielęgniarek!
  • Odpowiedz
Jednak jest nadzieja, że japoński naród nie wyginie bo skoro starsze osoby już zaczynają myśleć o mieszanych małżeństwach to coś się dzieje.


@ama-japan: Ale to już nie będzie 'japoński' naród tylko mieszany. :(

Wracaj do zdrowia :)
  • Odpowiedz
Protip: Jeśli szukacie japońskiej żony, polecam pielęgniarki. Są śliczne, zgrabne, opiekuńcze, współczujące i bardzo otwarte. Większość z nich to 7/10 ale była też jedna 11/10..


@ama-japan: A jak z dziećmi i ewentualną podróżą po świecie. Jak się na to zapatrują? Ja np nie chciałbym dzieci, a z tego co wiem to tam jest wręcz odwrotnie (że chcą). One otwarcie mówią, czy to jest na zasadzie celebry, spotkania z rodziną itp itd?
  • Odpowiedz