Wpis z mikrobloga

@Danny33: Czekam aż rozbuduje ten projekt do 68 o których wspomina, to już będzie coś ciekawego, bo faktycznie 35 to nie jest dom dla rodziny, raczej dla pary. Już od dawna się zastanawiałem dlaczego w Polsce nie buduje się lekkich, małych domów takich jak widać na jakichkolwiek materiałach z USA, ten projekt pokazuje ogrzewanie to nie problem.
@Danny33
@Suheil-al-Hassan
Ależ wy zaklinacie rzeczywistość, kredyt jest zły ale mieszkanie na 35 metrach jest zajebiste. Obecnie mieszkam na 65 metrach podzielonych na dwa pokoje i z jednym dzieckiem jest znosnie. Miejsca na drugie dziecko już mało, a co dopiero na wydzielenie im pokoju. No chyba że dwójka dzieci będzie mieszkać w jednym pokoju 10m2, albo każde będzie miało swój mini pokój a my będziemy spać w pokoju dziennym. Wtedy my jako
@Suheil-al-Hassan: Jeżeli nie planujesz dzieci to jest spoko. Pytanie tylko czy nie planujesz dzieci na zawsze czy tylko przez pierwsze 5 lat, bo myślenie ludzi się zmienia. Kredyt to wiadomo, ograniczenie, ale to nie jest jakaś #!$%@? smycz na której Cię chcą trzymać Rotschildowie jako goja xD Kredyt można odsprzedać, a generalnie po spłacaniu kredytu nie zostajesz z niczym, tylko z mieszkaniem wartym pieniążki. Ja wolę być niewolnikiem kredytu przez 30
@einz jeden woli być niewolnikiem przez 30 lat, a drugi za oszczędzone pieniądze spędzić te lata poza domem, zwiedzając czy coś. Nikt rozsądny raczej nie proponuje czegoś takiego dla rodziny, zwladzcz z więcej niż jednym dzieckiem. Sam pomysł mieszkania w domu w swoich najlepszych latach życia do mnie trochę nie przemawia. Chyba, że się ma blisko do pracy, szkoły itd., ale bawić się w dom przed 50 rokiem życia, to trochę męczące.
@Danny33 Nie lubię skrajności. Budowanie taniego małego domu trochę mija się z celem bo i tak wydaje się kupę kasy na działkę więc i tak tanio mię będzie - i wygodnie tez nie.
@carlo497:
Bardzo często spotykałem się z inwestorami, którzy decydując się na dom chcieli jak największy. Wyprowadzali się z 60m mieszkań do 250m domów, bo tak wygodnie i optymalnie. Po kilku latach decydowali się na kolejną budowę przynajmniej o połowę mniejszego, a których nie stać to siedzą teraz w hangarach w 3 osoby.
Zresztą wejdź na forum budowlane i poczytaj. Są wątki takich inwestorów.