Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie że przegrałem studia. Poszedłem na czysto techniczny kierunek na politechnikę (Energetyka), bardzo się cieszyłem jak się dostałem "myśleliśmy że nogi Boga złapaliśmy". Taka ogromna branża, liczyłem że po takim czymś po świecie będę jeździł i pracował. No ale życie zweryfikowało. Biorę udział w dwu-etapowych rekrutacjach na bezpłatne praktyki bez możliwości stażu po wakacjach, dostałem się na praktyki dla najlepszych studentów (też za darmo). W firmach energetycznych na dzień dzisiejszy samych informatyków szukają. Pluje sobię w brodę że na informatykę nie poszedłem.

Pretensje mogę mieć tylko do siebie, ale dla poprawy przytoczę jeszcze znaną frazę - "Czemu człowiek decyduje o swojej przyszłości jak jest młody i głupi"

#zalesie #politechnika #politechnikagdanska #przegryw
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MYexodus: Studiowałem ten sam kierunek na Politechnice Ślaskiej. Ja i większość moich znajomych nie miała problemu w znalezieniu pracy w zawodzie po studiach. Nie zrażaj się tylko próbuj ;)
  • Odpowiedz
@MYexodus: Mogę współczuć tylko bo jesteś już w wieku którym zaczyna się nic nie chcieć a to dopiero początek XD , długa droga cię czeka , dużo rzeczy za darmoche będziesz musiał zrobić żeby złapać respekt XD
  • Odpowiedz
Pluje sobię w brodę że na informatykę nie poszedłem


@MYexodus: ja jestem po elektronice więc ambicje pewnie miałem trochę większe niż ty ale potwierdzam, żałuję że nie poszedłem na klepacza kodu....
  • Odpowiedz
@slec21: papier nie poświadcza w żaden sposób o twoich umiejętnościach. W pracy poza studiami liczy się też podejście, umiejętności i sposób radzenia sobie z problemami. Ja sam na studia nie poszedłem, skończyłem technikum ekonomiczne, IT to moja pasja odkąd byłem mały, zawsze siedziałem w komputerach. Potrafię rozwiązywać rozmaite problemy, związane z moim stanowiskiem, z jakimi spotyka się mój klient na co dzień. Mam też kolegę, w moim wieku, który jednak
  • Odpowiedz
@MYexodus: Wątpię żeby ktoś taki jak ty(narzeka i nie potrafi rozwiązać problemu co w informatyce jest bardzo potrzebne) dałyby sobie radę jako Programista. Żeby zostać programistą potrzeba czegoś więcej niż bezmyślne podstawianie do wzoru( mam znajomego na energetyce więc wiem jak to wygląda) więc myślę że lepiej będzie jeżeli programowanie zostawisz Nam(tak jestem Informatykiem).

  • Odpowiedz