Wpis z mikrobloga

Synek kupił sobie gre Lego City na PC. Jest to pudełko z kodem w środku do zainstalowania i pobrania z platformy Steam. Kod, poprawny, instalacja poprawna ale jak przyszło do uruchomienia to padł komunikat: Gra dostępna tylko dla Windows 64bit a ja mam zainstalowane go Win 32bit. I pograne.
Na pudelku widnieją wymogi i pisze jedynie Windows 7. Mialem pełne prawo oczekiwać ze pójdzie ona u mnie. Steam ma proces zwrotu i reklamacji ale tylko dla gier kupionych u nich w sklepie a moja była kupiona w Media Expert.
To idę do MEdia Expert, mowie zwrot/reklamacja. Zgłoszenie przyjęte jako niesprecyzowane wymagania ale z góry mi powiedzieli ze jeśli kod jest poprawny to marne szanse na uznanie. Co teraz? Jakies porady? Nie mam opcji zmiany na win 64.
#gry #steam #pcmasterrace #mediaexpert
  • 17
@epi: można zwrócić jeśli na pudełku jest informacja wprowadzająca w błąd. Tak było na przykład z Civilization 5, gdzie wydawca (Cenega) oznaczył na pudełku, że jest wersja polska i sklepy normalnie honorowały zwroty, po jakimś czasie gra znikała z konta Steam. Było to nawet na tyle dziwne, że koło polskiej flagi była gwiazdka z informacją o tym, że spolszczenie będzie dostępne później.

@1iostatni: ja bym zwrócił do sklepu jeśli nie
@1iostatni jak kupujesz stacjonarnie, zwrot jest możliwy, jeżeli sprzedawca wyrazi na to zgodę. Wątpię, żeby to zrobili na grę że zrealizowanym kodem. Następnym razem zamawiaj przez stronę internetową. Na stronach elektromarketow często masz możliwość 'odbioru za godzine', przy czym do odbioru zazwyczaj jest już po kilku minutach od zamówienia. Wtedy masz możliwość ustawowego zwrotu w ciągu 14 dni.