Wpis z mikrobloga

@JakisTakiNick: mam wrażenie, że tutaj mało kto zrozumiał, lub zechciał zrozumieć co mam na myśli, tylko dlatego, że na początku odmówiłam podania źródła do czegoś, co można sobie znaleźć samemu bez problemu. Do czego właściwie nawet nie trzeba źródeł, bo chyba każdy wie, że wszystko w nadmiarze może zaszkodzić.
No chyba, że nie wie, to cóż.

@rbk17: A prawda jest taka, że 'dyskutowanie' o tym na internecie tudzież mirko to tak jakbyś grał w cymbergaja z upośledzonym. W tej kwestii prawda jest taka, że:

1) W #!$%@? DUŻA część ludzi podąża za trendem i nawet nie wie dlaczego (normie alert)
2) Inna część ludzi nie je glutenu z powodów zdrowotnych
3) Kolejna część ludzi zrezygnowała z glutenu/jest na diecie bezglutenowej pomimo że tych problemów nie mają, a
@rybsonk: no to może nie pomijaj tego argumentu, zresztą to już było tutaj tłumaczone i nawet nie przeze mnie. Co do jelit - zapewne niczego, niemniej czego jest najwięcej w dziennym jadłospisie przeciętnego Kowalskiego?
@Shredd1e:

Edit:

3) Kolejna część ludzi zrezygnowała z glutenu/jest na diecie bezglutenowej pomimo że tych problemów nie mają, a jednak taki styl życia sobie cenią i widzą poprawę.


I oczywiście nie CELIAKA tylko CELIAKIA XD
@rybsonk: podejrzewam, że nawet wody nie pije się zbyt wiele, a myślę, że ogarnąłeś o czym mówię.
Zresztą dla mnie to nie ma znaczenia, bo w przeciwieństwie do wielu na wykopie, mam w dupie to kto co je, albo czego nie je. Polecam.
Jako chora na celiakię muszę się wypowiedzieć. Jestem zachwycona tą modą i liczę, że nadal będzie to szło w tym kierunku bo dzięki temu jest coraz większy wybór produktów bezglutenowych i coraz częściej knajpy oferują jedzenie bez glutenu, ale jak można być zdrowym na umyśle i z własnej nieprzymuszonej woli zrezygnować z pysznej, chrupiącej, mięciutkiej w środku pszennej bułeczki?
@matra:

A wmawianie ludziom, że dieta bezglutenowa jest szkodliwa jest niesamowitym aktem ignorancji.

przeczytaj do czego gluten jest potrzebny w organiźmie, i czemu nawet osobą z cekalią się go podaje w małych ilosciach i usuń konto xDDDDDD

gluten nie posiada żadnych wartości odżywczych

XDDDD a cegły nie nadają się do palenia w piecu, po co ich używać do budowy domu jak tak xd
@rbk17: Ja tylko w tej długiej dyskusji dopowiem takie story nie wiadomo po co, nie wiadomo dla kogo, że w dzieciństwie miałem medycznie stwierdzoną celiakię wraz z potwierdzającym obrazem z biopsji etc. Dopiero po zmianie diety zauważalnie zacząłem wracać do żywych, przybierać na wadze i w końcu wchłaniać substancje odżywcze z jedzenia. Potem w wieku 9 lat lekarze stwierdzili po paru prowokacjach glutenem że już jest dobrze i można powoli i