Wpis z mikrobloga

Droga @Moderacja.

Na fali aferki z pikio, postuluję o wporawadzenie opcji blokowania możliwości dodawania znalezisk z portali, które przekroczyły jakiś limit zakopów z powodu informacji nieprawdziwej lub nieodpowiednich treści. W tydzień uwolnilibyśmy wykop od kancerogennych portali typu pikio, prawy.pl, wpolityce, wsieci, wmeritum, wdupie, w(x), republika itd.

#afera #wykop #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #moderacja
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anallizator: przecież to jest stały mechanizm:
najpierw wyrzygi pojawiają się na wpotylicę albo do rzeszy (teraz też tvpis),
potem są kopiowane na te wszystkie gównostrony jak pikio, wmeritum, dziennik narodowy.ru
i na końcu lądują na prawackim twitterze
i z każdego z tych poziomów pisowskie trolle wrzucają tę samą informację na wykop w odstępach kilkugodzinnych (czasami 1-2 dniowych)
  • Odpowiedz
@kingkris: Widziałem, że się tu zlecicie #4konserwy z tym właśnie tekstem: "O ALE GDZIE GAZETA I TVN!!!111". Tylko ich dziennikarze przynajmniej istnieją. Nie potrzebują 50 kopii swoich artykułów i 100 portali o takiej samej tematyce, by nadać sobie wiarygodności, coby lepiej się łykało.
  • Odpowiedz
W tydzień uwolnilibyśmy wykop od kancerogennych portali typu pikio, prawy.pl, wpolityce, wsieci, wmeritum, wdupie, w(x), republika itd.

@anallizator: No i w ten tydzień wykop straciłby większość użytkowników, bo właśnie ta większość wykopuje te gówna i potrzebuje nieprawdziwych informacji by móc utwierdzać się we własnym światopoglądzie.

Administracja zdecydowanie nie chciałaby zobaczyć wykopaliska zawalonego znaleziskami w stylu "CENZURUJO NIEZALEŻNE MEDIA!!1".
  • Odpowiedz
@anallizator: Ty masz jakieś dziwne przekonanie, że prawdziwość wiadomości ma jakiekolwiek znaczenie… Nie, nie ma — sama moderacja Ci potwierdzi, że „oni nie są od usuwania nieprawdziwych znalezisk”. Liczy się to, co ma dużo odsłon. A dużo odsłon ma to, co się wpasowuje w wizję świata odpowiednich ludzi. Czyli na Wykopie osób o poglądach konserwatywnych.
  • Odpowiedz
@Althorion: Wiem, że ta gównoburza nie ma sensu, ale każdy sposób uświadamiania ludziom jakim dnem są te portale pod szyldem "narodowych", jest dobry.

@Hamouma: Oczywiście nie zakładam tym samym, że TVN czy Wyborcza, to jakiś szczyt obiektywizmu, bo każda telewizja czy też prasa, ma jakąś swoją linię polityczną. Jednak w tych mediach nie zaprasza się w roli ekspertów wyłącznie klakierów władzy i członków episkopatu. Pamiętam jak TVP przed
  • Odpowiedz
@anallizator: Jeżeli faktycznie chcecie tylko newsów z obiektywnych serwisów, to lepiej zamknijcie cały wypok. Takich NIE MA. TVP, TVN, Wyborcza, Onet, wp, Republika, wSieci, dzienniknarodowy to jest jeden ukierunkowany, propagandowy ściek rozbity na dwie ścieżki.
  • Odpowiedz
W tydzień uwolnilibyśmy wykop od kancerogennych portali typu pikio, prawy.pl, wpolityce, wsieci, wmeritum, wdupie, w(x), republika itd.

@anallizator: przy okazji zniknęłaby też GW, tokfm, TVNy i inne równie skrajne media, ale będące z drugiej strony barykady.
  • Odpowiedz
@anallizator:
tylko ja nie wiem jaka jest weryfikacja takiego powodu jak "informacja nieprawdziwa" czy "nieodpowiednia treść" . Może się okazać, ze np. taka wyborcza będzie masowo zakopywana przez 4konserwy bo stwierdzą, że dany artykuł to kłamstwo lub nie nadaje się i doszłoby do sytuacji że z ich strony nie będzie można nic dodawać. Nie wiem jak to działa w praktyce, nie wiem jakie wykop ma mechanizmy do obrony w momencie
  • Odpowiedz
@nie_tak_szybko: oczywiście jeśli po zakopaniu, udowodniono by że informacja jednak jest prawdziwa, to wszystkich zakopujących rycerzy również na banicję czasową, za manipulację głosami. Ah się człowiek rozmarzył...
  • Odpowiedz
ale być może i masz rację,

@anallizator: tak samo jak często zakopywane są źródła z serii braci Karnowskich, tak samo często są zakopywane źródełka z GW. Wyjątek stanowią wielkie wydarzenia (śmierć ważnej osoby, etc.), wtedy wygrywa to źródło, które poda pierwsze informację.

Co do jakości materiałów: we wszystkich mediach - łącznie z GW - funkcjonowanie pod pseudonimami to norma, nawet prawo prasowe w ogóle tego nie zabrania, robią to wszystkie
  • Odpowiedz
@anallizator: W takim tempie to nie mielibyśmy kompletnie żadnych znalezisk z jakiegokolwiek portalu. Wystarczy, że jedna strona opublikuje jakieś info, które potem okazało się nieprawdą i od razu lądowałaby dożywotnio na czarnolisto xD.
  • Odpowiedz