Wpis z mikrobloga

Mirki, jak uważacie, jeśli będę miał obronę licencjatu dopiero we wrześniu, a chciałbym uderzać do nowej pracy np. w sierpniu, to czy firmy nie będą patrzyły na mnie niechętnie, bo nie mam formalnie jeszcze wyższego, i będą tylko jeszcze takim studenciakiem, więc możliwości miałbym ograniczone?
Kończę finanse i rachunkowość, i też w tym obszarze będę szukał, więc głównie korpo będą wchodziły w grę. Obsuwa związana z pracą na cały etat przy studiach dziennych (a przynajmniej tak się usprawiedliwiam), więc jakoś strasznie fatalnie moje CV nie będzie wyglądało.

#pracbaza #korposwiat #hr #studbaza taguję też #sgh chociaż ja kończę inną uczelnię.
  • 5
tak w większości przypadków zginiesz gdzieś w odmętach danych


@JakTamCoTam: To racja, wiadomo, ale właśnie kwestia tego czy bez formalnie wyższego szansa na to nie będzie zwiększona, bo mam dylemat, czy zostać miesiąc dłużej w obecnej firmie, ale tym samym ryzykować obroną nawet w październiku, czy na spokoju dokończyć licencjat i bronić się jak najwcześniej we wrześniu, ale rekrutować się do nowej pracy na pewno przed obroną.
@sartek: po rekrutacji raczej nie będzie to miało żadnego znaczenia. Proponuję skonstruować CV w taki sposób, żeby nie było jednoznacznie powiedziane czy już się obroniłeś czy nie, a na rozmowie po zapytaniu powiedzieć jak wygląda sytuacja, bo wtedy też już inne rzeczy będą bardziej istotne niż to czy bronisz się w lipcu czy we wrześniu.