Wpis z mikrobloga

uwaga #piwowarstwo wrzucam przepis na pysznego czekoladowego mlecznego stoucika:

na 20 litrow:

5kg pale ale
0,5kg wiedenski
0,4kg platki owsiane ekspresowe
300g coffee 500
250g palony jeczmien
200g carafa III
200g special B
0,5kg laktozy (ostatnie 10 minut gotowania)
60g Kakao z wiatrakiem dekomoreno (wsypać przy mashoucie i dokładnie wymieszać)

w zależności od wydajności waszej gorzelni xD powinno wyjść około 15BLG. zacieramy bardziej na wytrawnie - ja robiłem przerwę godzinną w 64-62 stopniach i potem mashout. chodzi o to, żeby drożdże przejadły maksymalnie dużo cukrów. w tym zasypie i tak jest dużo cukrów niefermentowalnych. drożdże - u mnie poszły S05, przy S4 obawiam się że może wyjść ulepek.

chmielenie 30g magnum na 60', tak jak pan Jezus powiedział. ewentualnie cokolwiek tam macie i co daje fajną goryczkę i jest tanie xD. celujemy w 35 IBU - jak dla mnie fajnie kontruje słodycz w tym konkretnym piwku. na aromat nie ma co marnować chmielu w tym piwerku.

ogólne wrażenia po wczorajszej degustacji - jest słodko, ale nie ulepkowato, kakao smakuje w mega ciekawy sposób - nie jak kakao rozpuszczalne z puchatka xD ciężko to opisać. płynna pralinka jest chyba najbliżej prawdy. ogółem mocno babskie piwo, teściowe będą w siódmym niebie xD

WOŁAM @jmyung @kto3 @zachwiej @stjimmy @RomeYY xD jak macie jakieś śmieszkowe przepisy to też wrzućcie
  • 12
@TOP___BK: Co do tłuszczu, to gdzieś czytałem, że po pewnym czasie może się oddzielić od reszty płynu i wtedy walory estetyczne jeszcze maleją. Ale kurka wodna skosztowałbym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Thor14 no to fakt, widzialem takie rosolowe plamy tluszczu w kokosowym stoucie kolegi. nie wyglada to zachecajaco :/
@dutrasilva tydzien XD smakowalo tak dobrze przy rozlewie ze nie moglem sie oprzec, musialem sprobowac.