Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 287
@woland666

Robert W. na 12 lat więzienia za udział w porwaniu. Został zwolniony po 10. Po wyjściu na wolność zgwałcił 14-latkę.


10 lat resocjalizacji nie zadziałało.
  • Odpowiedz
och och, kara śmierci taka straszna, zrównuje nas z mordercami, nigdy nie należy nikogo skazywać na karę śmierci, a gdzie nauczanie papaja?!


takich tekstów w kłotniach o karę śmierci słyszę pełno. I jak nie wnioskować o najwyższy wymiar kary po przeczytaniu powyższej historii? Jeszcze w obliczu tego, co stało się po zwolnieniu tego typa?
@woland666:
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że większość z tych przestępców jest już na emigracji i dlatego jest teraz względny spokój. Dzięki Bogu
  • Odpowiedz
takich tekstów w kłotniach o karę śmierci słyszę pełno. I jak nie wnioskować o najwyższy wymiar kary po przeczytaniu powyższej historii? Jeszcze w obliczu tego, co stało się po zwolnieniu tego typa?


@Precypitat: aktualny najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie też spełniłby swoje zadanie zapobiegawcze. Problemem zostaje jeszcze niestety wpływ na innych więźniów.
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: a gdzie ja napisałem, że to ma odstraszyć? Sam sobie dopowiadasz, a później prowadzisz dyskusję przeciw wyimaginowanej argumentacji #pdk Przecież to własnie pośrednio strach przed karą sprawił, że zabili tego chłopaka. Mi chodzi o sposób traktowania więźnia.

Ktoś wobec kogo nie ma żadnych wątpliwości powinien utracić status człowieka i zostać sprowadzony do roli narzędzia które choć w minimalnym stopniu okaże się przydatne społeczeństwu (niewolnicza praca na rzecz fundacji/hospicjów/małych piesków). Owszem,
  • Odpowiedz
@obszczymur: bo przeciez sam tego nie pisalem tylko kopiowalem we fragmentach co ciekawszych i widac przypadkowo fragment z data ominalem, przepraszam. Piatek 13 czerwca 1997 sie zaczelo.
  • Odpowiedz