Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gluptaki: a jak konkretnie ich zmusisz do wydajnej pracy 14 godzin dziennie? Bo wydajnie to można pracować ze 6 godzin, po tym czasie już zaczną ci się merdać np. kontrole jakości. Jak sprawisz że nie będą się buntować i sabotowac produkcji, że któryś któregoś nie zadźga? Nie ma to sensu według mnie, już taniej jest zautomatyzować fabrykę i mieć spokój.

Prace bezpośrednio przy spawaniu łukowym lub cięciu termicznym w pomieszczeniach o
  • Odpowiedz
Jak sprawisz że nie będą się buntować i sabotowac produkcji, że któryś któregoś nie zadźga? Nie ma to sensu według mnie, już taniej jest zautomatyzować fabrykę i mieć spokój.


@Usmiech_Niebios: odsyłam Cie do praktyk z II WŚ, tam pewno też mówili "jak zmusisz ludzi do tego by pracowali do upadłego, kiedy więźniów będą tysiące, a strażników tylko dziesiątki? Przecież się zbuntują". Poza tym Twoje wyobrażenie o automatyzacji stoi w sprzeczności z
  • Odpowiedz
Poza tym Twoje wyobrażenie o automatyzacji stoi w sprzeczności z przedsiębiorczością na co podałem Ci przykład powyżej.


@Gluptaki: złapię zarzutkę, dlaczego inwestowanie w automatyzację stoi w sprzeczności z przedsiębiorczością?
  • Odpowiedz
W każdej gospodarce rynkowej dotkniętej problemem bezrobocia trudno jest zapewnić więźniom pracę użyteczną oraz przynajmniej w minimalnym stopniu opłacalną. Praca ekonomicznie nieefektywna lub bardzo nisko opłacalna demobilizuje skazanych i podważa sens ich pracy jako czynnika rehabilitacji społecznej i zawodowej. Nie przyczynia się również do poprawy sytuacji gospodarczej zakładów karnych. W wielu krajach o gospodarce rynkowej problemem ten znany jest zarządom więziennictwa, które starają się godzić specyfikę pracy więziennej (niskie kwalifikacje siły roboczej,
  • Odpowiedz
och och, kara śmierci taka straszna, zrównuje nas z mordercami, nigdy nie należy nikogo skazywać na karę śmierci, a gdzie nauczanie papaja?!

takich tekstów w kłotniach o karę śmierci słyszę pełno. I jak nie wnioskować o najwyższy wymiar kary po przeczytaniu powyższej historii? Jeszcze w obliczu tego, co stało się po zwolnieniu tego typa?


@Precypitat: No ale naiwnym debilom nie przetłumaczysz. Też uważam, że takie ścierwo nie ma prawa żyć i
  • Odpowiedz
Szymańska i Tomasz K. zostali skazani na karę dożywotniego więzienia, Marek Sz. na 25, a Robert W. na 12 lat więzienia za udział w porwaniu. Został zwolniony po 10. Po wyjściu na wolność zgwałcił 14-latkę.


@woland666: Pamiętajcie! Kara śmierci to niehumanitarne barbarzyństwo xDDD
  • Odpowiedz
Z jednej strony racja @Precypitat ze taka kara sie nalezy jest nawet dosc ekonomiczna


@Janusz_Conway: @szatniarz01: kara śmierci jest gdzieś 1.5 - 3 razy droższa niż dożywocie (przynajmniej w USA) https://deathpenaltyinfo.org/costs-death-penalty

Ogólnie kara śmierci jest strasznie nieefektywna i wprowadza własne patologie, jest też bardzo droga. Jedyne, co byłoby skuteczne, to dosłownie "pralnia mózgów" (resocjalizacja aktualnie nie działa), ale to raczej kosztowne. Chociaż zastanawiam się czy w Skandynawii to działa
  • Odpowiedz