Wpis z mikrobloga

@tei-nei: Chomiki lubią się też wspinać, ale jeżeli miał małą powierzchnię do biegania u podstawy i robił to obsesyjnie, to wspinał się na pięterka, bo się nudził. Z tego względu klatka nie powinna też być zbyt wysoka, żeby w razie upadku chomiś nie zrobił sobie krzywdy. To delikatne stworzonka i któryś upadek z wysokości może się niestety dla nich tragicznie skończyć.
  • Odpowiedz
@Kementari: 30 x 20, niby na oko wydaje się duża, zwłaszcza dla dżungarskiego, ale może to za mało jednak. trochę te upadki boleśnie wyglądały, ale na szczęście nic sobie nie zrobił i dożył spokojnej starości, lol
  • Odpowiedz
@tei-nei: 30x20 to stanowczo za mało! To, że chomik jest mały, wcale nie znaczy, że potrzebuje równie mało przestrzeni. W naturalnym środowisku co noc przemierzają bardzo duże dystanse, robią tunele... W 30x20 to praktycznie sikają pod siebie... Minimum to klatka 60x40 i kołowrotek o średnicy 20 cm w trosce o ich kręgosłup :) Moje chomiczki mają 100x60 i i to mi się wydaje na styk :D
  • Odpowiedz
Najlepsza byłaby wata do zbudowania gniazda. Przerabiałem to kilka razy. Dobrze ze nie ma samca bo mógłby zagryźć młode, a jak już zacznie to samica pomaga.
  • Odpowiedz