Wpis z mikrobloga

Myślę powoli nad zmianą lapka sketch, principle i jeszcze kilka programów skupiają moją uwagę nad sprzętem apple.

Na pewno potrzebuje 15 cali no i sprzętowo żebym bez problemowo mógł używać pakietu adobe (photoshop, illustrator) + wyżej wspomniany sketch, principle reszta to poczta i internety.

Działam w web i ui nie żadne wielkoformatowe dtp.

Czy do 3k będę w stanie kupić jakiś w miarę sensowny używany egzemplarz?

#aplle #macbook #grafika
  • 8
@Ananasz: mysle ze tak ale pro i starsze z wyjsciami na jakis monitor,przyda sie. Minus to pewnie slaba bateria i ew brak gwarancji. Sketch affinity sa mniej wymagajace niz adobe: i5,8 ram, ssd i bedzie cacy
@Ananasz: ja lece na air i cały pakiet adobe śmiga bardzo ładnie, nie robie jakiś mega dużych składów w Id, ale wszystko jest stabilne, więc jak nie przeszkadzałby Ci 13'' ekran to w sumie to też może być jakaś opcja. Z plusów to, że bateria w nowszym modelu dłużej bedzie trzymać :)
@Ananasz: Ja się przyzwyczaiłem, tylko w biurze odpalam 27'' do niego. Procek i7, 8gb ramu + dysk SSD i śmiga lepiej niż na windowsie, ktorego mialem wcześniej z delikatnie lepszą konfiguracją. Może to była wina egzemplarza, ale tam min. raz na tydzień crash InDesigna czy Illustratora. A na Macu raz w ciągu 6 miesięcy.
@Ananasz: mam i5 8gb ramu 128ssd. Czyli podstawowa wersja macbooka pro 2015 i działa spoko do web i UI.

Ale ja już odszedłem na amen od pakietu adobe. Sketch + affinity designer + principle sprawuje się wyśmienicie.
Kosztuje grosze, poleacam