Wpis z mikrobloga

Rafa Nadal przypomina mi Cristiano Ronaldo. Obaj mają w swojej dyscyplinie wielkiego rywala, Nadal Federera, Ronaldo Messiego. Obaj nie posiadają takiego naturalnego talentu, lekkości jak odpowiednio Federer i Messi. Obaj sukces zawdzięczają ciężkiej pracy i zawziętości, głodowi sukcesu. Nadal biega po korcie i nie odpuszcza piłek nawet w pierwszych rundach ze słabymi rywalami. Ronaldo denerwuje się jak nie uda mu sie strzelić gola nawet jak ma już trzy a zespół wygrywa 6-0. Obaj mocno wyewoluowali w trakcie kariery, Nadal opanował grę backhandem i przy siatce, potrafi grać szybkie piłki, wygrał nawet GS na trawie i hardzie, Ronaldo poprawił wykończenie, nie jest już taki egoistyczny, mądrzej dysponuje siłami.
Co myślicie ? #sport #tenis #pilkanozna #przemyslenia
  • 11
@Admiinistrator: Ja w ogóle nie rozumiem, jak można Ronaldo do Messiego porównywać... Jak mawiał klasyk "to się ma, albo się tego nie ma". Tak się składa, że Messi "to ma", w przeszłości "mieli to" chyba tylko Maradona, Pele i Ronnie. Śmiem twierdzić, że nawet gdyby Argentyńczyk ważył obecnie tyle ile "prawdziwy Ronaldo", nadal by zachwycał...
Pomijając już moją sympatię do obu panów, krzywdzące jest porównywanie Messiego z jakimkolwiek innym "współczesnym" piłkarzem