Wpis z mikrobloga

Mireczki, wołam pilnie #tir #bekaztransa #zycietruckera #ciezarowki bo nie mogę znaleźć info ani na etransporcie ani nigdzie. Jest sytuacja, kierowca przechodzi kontrolę w porcie w Calais, francuscy celnicy przepuszczają dalej. Jest poświadczenie, że wszystkie plomby z chłodni są całe, wszystko OK. Następnie na kontroli angielskiej celnicy badają tym sprzętem co wykrywa bicie serca. I tu dupa-okazuje się, że nie zrywając plomb 12 ciapatych weszło sobie do chłodni (mieli nawet śpiwory xD). Zatrzymano samochód, dokumenty, jest policja i tu jest zasadnicze pytanie: chcą zmusić kierowcę, żeby zapłacił 2000euro za każdego wwożonego imigranta na teren Wielkiej Brytanii. Tyle, że jest potwierdzenie celników francuskich, że z samochodem jest wszystko OK i że to nie jest wina kierowcy. (nie, kierowca nie wiedział o ciapatych, nie chciał sobie dorobić :D) Jak wygląda sytuacja prawna z tym? Mają prawo skonfiskować samochód, a kierowce po prostu wziąć na dołek za przestępstwo? Kierowca jest ubezpieczony. No i brak kontaktu ze stroną polską firmy, bo weekend :<
Pozwolę sobie zawołać @ameliniowyguzik bo pamiętam, że się tirem wozisz, może coś wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@klebsiella: jakby ktoś odpowiadał na to pytanie to może i odpowie ktoś na moje, na autostradzie w Calais imigranci wchodzą centralnie kierowcom "pod koła" czy jeśli kierowca by ich przejechał miałby coś z tego? No bo jakby nie patrzec nie wolno wchodzić na autostradę :P
@galaxybear: znajomy miał sytuację, że weszło mu dwóch pod koła (były korki na dojazdówkach, prędkośc 30km/h), żeby go zatrzymać. Stuknął w nich, nic się nie stało, ale we Francji tak pięknie załatwili, że kierowca jest winny. Więc w teorii nie można, ale imigrant ma większe prawa :D aczkolwiek formalnie nie wiem jak to wygląda (:
@klebsiella
Skoro nie przemycał to głupotą byłoby przyjęcie mandatów
Brać dobrego papugę i walczyć
Angole mają #!$%@? na kontrolę z F
Był chyba niedawno przypadek uniewinnienia kierowcy w podobnej sytuacji, tylko nie mogę znaleźć tego i z tego co pamiętam to trwało trochę.
Ja miałem podobny przypadek, z tym, że ja sam znalazłem ciapatych w paleciarce i sam to zgłaszałem
Bierzcie prawnika i dzwoniłbym też do ambasady
@ameliniowyguzik dzięki za info! zatrzymali samochód i kierowcę. Kontaktujemy sie z ambasadą, ale oni chcą trochę umyć ręce.
No i mandatu nie przyjął, dlatego zatrzymali.
Najgorsze, ze zostawił sobie strefe na jeden strzal-300 km, czyli juz w takiej odległości jest problem :<
ale oni chcą trochę umyć ręce.


@klebsiella:
Są zobowiązani do pomocy

No i mandatu nie przyjął, dlatego zatrzymali.

Tak też bym zrobił

jest problem :<

Teraz to już nigdzie nie jest bezpiecznie
Powodzenia i daj znać co z tego gówna wyjdzie
@klebsiella: jezeli to pierwszy raz tego kierowcy firmy to powinno ujść na sucho i bez kar. Nas straszyli karą 20k gbp za to ze jednego przewizelismy (pomimo pelnej odprawy bezpieczenstwa na obu portach i odwiezieniu delikwenta na komisariat). Przewoznik bedzie musial napisac wyjasnienia i udpwodnic ze posiada procedury bezpieczenstwa zalecane przez brytyjskie msw.
@ameliniowyguzik niby wypuszczony. Niby, bo ma zakaz przejazdu przez 48h przez granicę. Wiec utknął we Francji. I jest jeden problem- celnicy ze strony angielskiej zabrali dowod osobisty. Wiec nawet jeśli bedzie chciał wjechać spowrotem przez granice do Anglii (a musi, bo po stronie angielskiej bedzie kontrola z sanepidu-bo to były rzeczy spożywcze, wiec załatwiona jest kontrola) to bez dowodu przeciez nie przejedzie przez kontrole F. Zero informacji ze strony urzedu celnego dlaczego