Wpis z mikrobloga

Nowa wycieraczka Boscha zostawia na szybie bardzo cienką warstwę wody przez co odbija się światło. Wycieraczka ma 2 miesiące, szyba ma małe dołki powybijane od piasku na autostradzie. Zastanawia mnie czy to wina szyby czy może mam jakiś wosk/inną substancję na szybie która powoduje, że wycieraczka nie może odkładnie przetrzeć szyby (może to być jakiś nalot spowodowany pyleniem drzew? lub ktoś przede mną na myjni bezdotykowej robił woskowanie ja pierwsze co zrobiłem to skierowałem myjkę na szybę przez co nawoskowałem sobie szybę?). Ostatnio ręcznie umyłem szybę i wycieraczki płynem do szyb i ścierka z mikrofibry ale nic to nie dało. Czym to zmyć?
#motoryzacja #samochody
  • 9
@098765: wez szmatke ze spirytusem i przetrzyj szybe do czysta. Pioro wycieraczki tez sprobuj, ale mozliwe, ze tylko wymiana pomoze. Woskowanie szyby to glupi pomysl.
@098765: jesli guma piora chwycila wosk i z nim przereagowala i stwardniala, to wycieraczka jest do smieci. No ale moze sie okazac, ze jest zatluszczona i wystarczy ja porzadnie przetrzec - tak jak napisalem...