Wpis z mikrobloga

z tymi grami RPG to jest straszna bieda skoro tyle ludzi czeka na takiego Elexa, jak już wyjdzie jakaś dobra gra typu Skyrim czy Wiedźmin 3 to ludzie grają w przez lata, bo nie wychodzi praktycznie nic dobrego w tym gatunku gier ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a odnośnie samego Elexa, nie podoba mi się te sci-fi, dlatego gry nawet nie pobiorę, już nie wspominając o kupnie (ponad 200 zł za taką grę)
mam nadzieję, że sprzedaż będzie mała i wpłynie to na decyzję w sprawie zrobienia nowego Gothica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elex #gothic #piranhabytes #gry #rpg
  • 9
@Lisaros: wiem o tych tytułach, które wymieniłeś (tzn. o tych co wyjdą, bo tego StarCrawlers nawet nie kojarzę), ale czy sytuacja jest dobra? Dla porównania, zobacz ile wychodzi gier RPG (warto też dodać - ile z tych gier jest dobra), a ile wychodzi np. strzelanek, różnica jest bardzo duża.
@brzydki_ork: a no Riseny były średnie, jedynki nawet nie skończyłem (jedynie w dwójkę grało mi się przyjemnie, do tego stopnia, że
@patrykw96: akurat fabuła była ciekawa w Risen 2, pirackie motywy i te sprawy, miałem duże nadzieje co do tej gry. Wtedy w końcu dostałem muszkiet i tragiczny system walki stał się już wyłącznie powtarzaniem jednej standardowej kombinacji klawiszy do końca... :/
@Narkan: masz rację, osobiście mam dużą niechęć do sci-fi (nawalasz mieczem, a minute później latasz jetpackiem, o pistoletach nie wspominając), stąd moja opinia, animacje i grafika aż tak mi nie przeszkadzają.
@brzydki_ork: no fabuła w dwójce była spoko, właśnie dlatego to jedyna część Risena, która mi się spodobała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

muszkiet miał za duże obrażenia, osobiście go nie używałem, ale to bardziej dlatego, że
Na Elexa sporo osób czeka, bo ma nadzieję, że gra będzie kiepska i PB zrobi wreszcie kolejnego Gothica :P


@Lisaros: Efekt będzie odwrotny. Gdy Elex się nie sprzeda, nie będzie hajsu na zrobienie Gothica i pewnie PB skończy swoją przygodę z grami. Pewnie PB boi się zacząć produkcję kolejnego Gothica, bo oczekiwania przez fanów są ogromne.
@patrykw96: jako wielki fan Gothica muszę z przykrością stwierdzić że gra była już wtedy średnia i to co ją ratowało to srogi klimat. Pełno tam bugów, gra jest bardzo łatwa, mało przedmiotów, nawet na tamte czasy kanciasta grafika gdyby nie mega pomysł to gra by się nie obroniła :) Dlatego uważam że to co dobre w Piranha Bytes skończyło się na dwóch pierwszych Gothicach, później brak wyraźnego pomysłu na trzecią część,