Wpis z mikrobloga

drogie mirki, jeżeli mam 2 dostępne prędkości - gps i czujnik na ant+, podczas treningu wyświetlam sobie obie, jak wybrać która potem znajdzie się w zapisie trasy? przykładowo eksportuje trening do gpx - która prędkość zostanie tam zapisana?

#locus
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ligniperdus: do tracku zapisuje jeśli już tylko z czujnika, gps to jest wyliczany i nigdzie nie jest zapisywany

a teraz zeby bylo śmieszniej, wrzucasz potem do #strava a ona ma w dupie co jest zapisane i sama sobie ponownie przeliczy dlatego są różnice między prędkością w #locus bazując na gps, prędkością z czujnika i prędkością w serwisach online ;-)
  • Odpowiedz
gps to jest wyliczany i nigdzie nie jest zapisywany


@tosyu: jest (i nie tylko prędkość), zobacz np. dowolny ślad gpx po imporcie do google earth z liniami kml, później wybierz dowolny punk i pojawią się dane w dymku.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: prędkość jest z czujnika, przynajmniej u mnie, ostatnio mam mały projekcik wizualizacji trasy i analizowałem pliki tcx/gpx, z gpsu nie dodaje

i mówie tu o surowym pliku z eksportu z locusa, co inne serwisy robią z tym później t.j. pisałm na przykładzie stravy, wylicza prędkość (jak i pauzy) na podstawie punktów
  • Odpowiedz
@tosyu: niekoniecznie, skądś swoje statystyki muszą brać. Na przykład prędkości maksymalnej nie mogą estymować, tylko biorą z konkretnego punktu.


W każdym razie w pliku gpx są dane m.in. o prędkości w danym punkcie:)
  • Odpowiedz
@tosyu: no w sumie skoro mają wszystkie dane, to czemu nie:) Jak zacząłem tam wrzucać, to właśnie mnie zaskoczyło, że np. średnie podskoczyły, bo chyba odrzucają odcinki z małymi prędkościami (czyli np. poruszanie się pieszo).
a ze stravistix, to w ogóle bajka - super są te dane kwartylne, albo moving ratio.
  • Odpowiedz